Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasadoriai Vokietijoje naujienų portalui ZEIT ONLINE adresuotame laiške pranešė, kad Baltijos valstybės Sovietų Sąjungoje atsidūrė ne savo valia, bet buvo okupuotos ir aneksuotos, o dauguma Vakarų valstybių, tarp jų ir Vokietija, niekada nepripažino sovietų įvykdytos Baltijos valstybių okupacijos.

Laiške sakoma, kad Baltijos valstybės nesusikūrė iš naujo žlugus Sovietų Sąjungai, bet atkūrė sovietinės okupacijos nutrauktą nepriklausomybę ir taip deklaravo savo valstybių tęstinumą.

„Todėl Baltijos valstybės nėra Sovietų Sąjungos valstybingumo ir teisių perėmėjos ir grynai teisiškai, ir politiškai negali būti vadinamos buvusiomis sovietinėmis respublikomis“, – skelbiama Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Baltijos valstybių ambasadorių nuomone, „Baltijos valstybių, kaip „Sovietų Sąjungos valstybingumo perėmėjų“, apibūdinimas nėra istoriškai teisingas ir taip pat netikslus tarptautinės teisės prasme“.

Pranešama, kad parengti kreipimąsi inspiravo portale ZEIT ONLINE publikuojama rubrika „Sovietų Sąjungos palikimas“.

Informuojama, kad naujienų portalas ZEIT ONLINE operatyviai ir geranoriškai sureagavo į šią pastabą, pažadėdamas nebenaudoti tarptautinės teisės požiūriu netikslios sąvokos.

Šaltinisurm.lt

Ekspertai.eu atkreipia dėmesį, kad nuo šio nebegalima buvusių TSRS komunistų partijos narių (LTSR ribose) įvardyti buvusiais Tarybų Sąjungos komunistais, o Visasąjunginės Lenino komunistinio jaunimo sąjungos buvusių narių (VLKJS, rus. Всесоюзный Ленинский коммунистический союз молодёжи, ВЛКСМ), kitaip – komjaunuolių, vadinti buvusiais tarybiniais komjaunuoliais, nes toks apibūdinimas nėra istoriškai teisingas ir taip pat netikslus tarptautinės teisės prasme.

Todėl, pavyzdžiui, kalbant apie buvusį Kauno miesto Panemunės rajono komjaunimo sekretorių, LLKJS CK skyriaus vedėją, dabartinį Lietuvos diplomatijos vadovą Liną Linkevičių nereikėtų naudoti tarptautinės teisės požiūriu netikslių sąvokų ir sakyti buvęs „tarybinis komjaunuolis“.

Reikia sakyti – buvęs Lietuvos jaunuolis.

Ir apskritai – visi buvusios LTSR komunistai ir komjaunuoliai turėtų būti vadinami nukentėjusiaisiais, o kolaborantai – neteisėtos okupacinės valdžios aukomis.

Grybauskaitė apie partizanus

Todėl kolaborantė Dalia Grybauskaitė nuo šiol bus vadinama auka, kurią vėliau ketinama pakelti į šventųjų luomą, kai Lietuvos šventikai sutvarkys reikalingus formalumus.

ekspertai.eu


Patiko? Pasidalinkite!