Patiko? Pasidalinkite!

Pasak tyrėjų, saldžių gazuotų limonadų mėgėjams gresia didelė rizika susirgti kraujotakos bei virškinimo sistemų ligomis, taip pat gali išsivystyti Parkinsono sindromas

Apie tai praneša britų portalas “The Guardian“, cituodamas Tarptautinės vėžio tyrimų agentūros tyrimą. Daktaro Nilo Merfio atliktas tyrimas įrodo, kad  ekspertai pagrįstai palaiko saldžių gėrimų pardavimo ribojimą. Šį kartą pliusą gauna Eurelijus Veryga.

Tyrime dalyvavo daugiau nei 450 tūkstančių žmonių, iš dešimties Europos šalių, įskaitant ir Angliją.

Visiems pacientams buvo virš 50 metų. Tyrimo pradžioje pacientams buvo užduodami kai kurie klausimai, visų pirma apie jų fizinį aktyvumą, dietą, įskaitant geriamus gėrimus ir jų manymu blogus įpročius.

Paaiškėjo, kad tyrimo metu (kuris truko 8 metus) mirė 9,3 proc. tie, kurie išgėrė mažiau nei vieną stiklinę gazuotų limonadų per mėnesį, ir 11,5 proc. tie, kurie išgėrė dvi ar daugiau stiklinių gazuotų limonadų per dieną.

Tai patvirtina, kad atsižvelgiant į kūno masės indeksą, dietą, fizinį aktyvumą, rūkymą, mirties rizika tiems, kurie išgeria dvi stiklines gazuotų gėrimų per dieną, yra 17 proc. didesnė nei tiems, kurie neturi tokio įpročio.

Panašūs rezultatai buvo tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų. Tyrėjai nustatė, kad žmonės, kurie vartojo gazuotus limonadus su saldikliais, labiau sirgo kraujotakos sistemos ligomis, o tie, kurie gėrė gazuotus gėrimus su cukrumi, skundėsi virškinimo ligomis.

Baisiausia šio tyrimo atrasta tiesa, kad abiejų rūšių gėrimų mėgėjams kyla didelė mirties nuo Parkinsono ligos rizika.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!