Patiko? Pasidalinkite!

Telšių miesto Saulėtekio gatvės gyventojai turi „auksinę“ autobusų stotelę. Kaunas turi „auksinį“ tualetą, o kariuomenė – „auksines“ šakutes.

Atokioje Telšių miesto Saulėtekio gatvėje Telšių savivaldybė pasistengė „kapitališkai“. Už 93049 eurų atliko autobusų stotelės kapitalinį remontą.

Pradėkime nuo pradžių, kaip atrodė autobusų stotelės vieta iki tol, kol buvo atlikti kapitaliniai darbai.

2017 metų Telšiai saulėtekio
2017 metų palydovinė nuotrauka

Esmė ta, kad šioje vietoje nebuvo duobių ar kalnų, kuriuos būtų reikėję lyginti ar užpilti. Tiesiog buvo lygi vieta.

„Būkime vieningi“ atliko tyrimą

Stotelės paviljonas įrengtas su galinėmis ir iš vakarų pusės įstiklintomis sienelėmis. Jeigu vėjas būtų šiaurinis su lietumi, vargu, aš šis paviljonas pasitarnautų žmonėms pagal paskirtį. Greičiausiai, žmonėms tektų slėptis už stotelės šoninio stiklo. Nuotraukoje matome, kad įstiklinimas iš šiaurinės pusės nenumatytas.

img_20191025_1713339061596959297480584.jpg
Paviljonas su laikina atramine koja

Telšių savivaldybė nežino, kas gamintojas ir tiekėjas

Telšių rajono savivaldybės administracijos statybos ir urbanistikos vadovo Gintauto Lukausko paprašėme suteikti informacijos, kada Telšių m. Saulėtekio gatvėje bus pastatytas autobusų stotelės paviljonas ir kas šio paviljono gamintojas ir tiekėjas.

Gintautas Lukauskas atsakė, jog apie paviljono gamintojus neturi informacijos. Taip pat buvo gautas atsakymas, kad rangovas (UAB „Telšių keliai“) informavo, jog šią savaitę turėtų būti įrengtas paviljonas.

Spalio 25 dieną (penktadienio vakarą) stotelės paviljonas jau stovėjo, bet dar ne visiškai įrengtas – trūko kai kurių stiklų ir suoliuko lentelių. Stotelę statę darbuotojai patikino, kad kitą savaitę darbus baigs, nes darbų liko ne pilnam pusdieniui.

Paviljono kaina Telšiuose ir kituose savivaldybėse

Sąmatoje matome, kad pats autobusų laukimo paviljonas Telšiams kainavo 7000 eurų + PVM.

Autobusų stotelės samata

Pasidomėjome Lietuvoje prekiaujančiais autobusų stotelių paviljonų tiekėjais ir paklausėme, kiek galėtų kainuoti panašaus dydžio stotelė. Likome nustebę. Analogiško dydžio stotelė – paviljonas “Topazas”, pagamintas iš uždarų profilių, kurie yra karštai cinkuoti ir dažyti milteliniu būdu (spalva pasirenkama pagal „RAL“ paletę) kainuoja 2100 eur +PVM. Į kainą taip pat įeina atvežimas, šoninės ir galinė sienos yra grūdinto 6 mm stiklo, stogas – tonuotas polikarbonatas. Surinkimo ir pastatymo kaina kainuotų papildomus 300 eurų.

Viesojo transporto laukimo paviljonas , topazas.jpg
Topazas 2100 eur. +PVM

Už kiek paviljonus perka kitos savivaldybės

Klaipėdos rajonas už paviljoną su įrengimu išleidžia lygiai 1 000 eurų. Klaipėdos rajono savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vedėjas Algirdas Ronkus teigė, jog praėjusiais metais prie regioninių kelių buvo pastatytos 5 naujos stotelės, o Architektūros ir urbanistikos skyrius šiuo metu jas įformina. Žemiau nuotraukoje matomas paviljonas kainavo 1 000 eurų.

Klaipėdos raj stotelė.jpg

Vilniaus savivaldybė vienos stotelės laukimo paviljono įrengimui išleidžia 2970 eur. +PVM.

Vaizdo rezultatas pagal užklausą „vilnius autobusų stotelė paviljonas“

Klaipėdos mieste stoteles stato reklamos firmos, kurios stotelių įstiklintuose stenduose talpinasi reklamą.

Žemės darbų kainos taip pat pasirodė įtartinos

Pakalbinus kelis statybos įmonės vadovus ir paprašius preliminariai paskaičiuoti, kiek kainuoja nuotraukose matomi atlikti darbai, nesakant jiems projekto kainos, apytiksliai gavome vienodus skaičius.

Dvi įmonės įvertino, kad tai, ką mato nuotraukose ir pasižiūrėjus atliktų darbų sąmatoje sąrašą, būtų atlikusios daug pigiau. Viena įmonė pareiškė, kad 25 tūkst. eurų turėtų užtekti, jeigu nereiktų perkelti po žeme esančių komunikacijų (be paties paviljono), o kita įmonė pareiškė, kad už 30 tūkst. eurų atliktų visus darbus, be paviljono pirkimo.

Kaina galimai yra trigubai didesnė

Pakalbinti kaimynystėje gyvenantys žmonės, sužinoję viso projekto kainą, susiėmė už galvos. Šunį vedžiojęs šalia gyvenantis (redakcijai vardas ir pavardė žinomi) žmogus teigė, kad jo sūnus už tokius pinigus nusipirko sklypą, susivedė komunikacijas, pasistatė iš silikatinių blokelių 120 kv. m. namą, susidėjo langus, duris, stogą ir jam visa tai kainavo apie 100 tūkst. eurų.

„O čia – kelios trinkelės, gabalėlis asfalto ir žolės lopinėlis kainavo kaip mano sūnaus namas, nesąmonė“, – teigė pašnekovas.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!