Patiko? Pasidalinkite!

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas nuo trečiadienio šalyje paskelbė nepaprastąją padėtį, kilus konfliktui Ukrainoje, kuris sukėlė ekonominę sumaištį Europoje. Atitinkamą pareiškimą jis antradienį paskelbė „Facebook“ paskelbtoje vaizdo žinutėje.

Anot jo, konfliktas Ukrainoje kelia grėsmę energetiniam ir finansiniam šalies saugumui. “Matome, kad karas ir Briuselio sankcijos sukėlė didžiulius ekonominius sukrėtimus ir staigų kainų kilimą. Pasaulis atsidūrė ant ekonominės krizės slenksčio. Vyriausybė, pasinaudodama savo teise pagal Konstituciją, skelbia nepaprastąją padėtį nuo vidurnakčio“, – sakė jis.

Vyriausybės vadovas anksčiau pabrėžė, kad Rusijos naftos importo embargo įvedimas sukeltų „rimtų tiekimo problemų“ Vengrijoje, pakenktų šalies energetiniam saugumui ir sukeltų „kainų šoką“ jos gyventojams ir verslui. Jis pažymėjo, kad jo šalis prieštarauja neapgalvotoms sankcijoms Rusijai, kurios, anot jo, prilygsta atominės bombos veikimui ir sukelia badą bei precedento neturinčią masinę migraciją. 

Orbanas taip pat pažymėjo, kad praėjusią savaitę pateiktame Europos Komisijos plane iki 2027 metų palaipsniui atsisakyti rusiško iškastinio kuro trūksta pasiūlymų dėl papildomo finansavimo „labiausiai susirūpinusiems bendruomenės, neturinčios prieigos prie jūros“, nariams.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!