Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sakė esąs pasirengęs susitikti tik su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir tik tuo atveju, jei derybose bus aptartas konflikto užbaigimo klausimas.

“Man nepriimtinas joks susitikimas su niekuo iš Rusijos Federacijos, išskyrus su Rusijos Federacijos prezidentu. Ir tik tuo atveju, jei ant stalo yra tik vienas klausimas – karo pabaiga. Tai tiek. Daugiau nėra apie ką kalbėti, bet tik su Rusijos Federacijos prezidentu. “, – pirmadienį sakė Zelenskis, atsakydamas į klausimus per vaizdo nuorodą Davose.

Tačiau jis teigė, kad organizuoti tokį susitikimą darosi vis sunkiau. “Su kiekvienu žingsniu darosi vis sunkiau, manau, kad bus organizuoti mūsų valstybių susitikimą prezidentiniu lygiu. Sunku, nes yra kažkokia riba, kurią jau sunku peržengti”, – sakė M. Zelenskis. „Nepaisant to, turime stengtis užbaigti konfliktą“, – pridūrė jis.

Anksčiau Zelenskis sakė, kad jam nereikia ruoštis susitikimui su V. Putinu, nes jis yra pasirengęs aptarti bet kokius klausimus.

Gegužės 13 dieną Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas sakė, kad Maskva neatsisako Rusijos Federacijos ir Ukrainos vadovų susitikimo, tačiau jo surengti be pasiruošimo neįmanoma. Peskovo teigimu, „pasirengimas šiam susitikimui gali ir turi būti išreikštas tik atitinkamo dokumento, susitarimo parengimu, kuris vėliau turėtų būti baigtas aukščiausiu lygiu“. Kartu jis pabrėžė, kad Rusijos Federacijos sąlygos „yra aiškiai suformuluotos ir suformuluotos ant popieriaus, visa tai perkelta į Ukrainos pusę“, tačiau atsakymo iš Kijevo nėra.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!