Patiko? Pasidalinkite!

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina žurnalistus, leidėjus, rašytojus, mokytojus, kalbininkus ir visus laisvo žodžio gynėjus su Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena.

„Kūryba – viena esminių ir prigimtinių teisių į saviraišką, būdas pasauliui pranešti ir skleisti žinią. Te ši diena primena, kokią didelę prasmę turi laisvas žodis, te įpareigoja mus ginti savo kalbą ir puoselėti jos tradicijas. Vertinkime laisvę, kuria galima šiandien džiaugtis, ir jauskime pareigą saugoti mūsų gražią ir seną kalbą šiame moderniame technologijų amžiuje“, – sveikindamas sako parlamento vadovas.

Kam šis cirkas gerbiamas Pranckieti, jeigu už tamstos “lango” vyksta tokie dalykai?

Facebook blokavimas g

Štai Lietuvoje už tokius “laisvo žodžio” metų senumo išsireiškimus “Facebook” socialiniame tinkle yra blokuojami žmonės.

Lietuvių kalbos konsultantai neįžvelgia neigiamo termino „pederastas“ poveikio visuomenės kalbos kultūrai ir nekvestionuoja šio žodžio vartojimo leidyboje, visuomenės informavimo priemonėse, viešajame gyvenime ir kitose srityse.

Tarptautinių žodžių žodyne (Vilnius, 2013, p. 621) teikiama žodžio pederastas reikšmė vyras, užsiimantis pederastija. Minėtame žodyne nurodyta, kad žodžio pederastija reikšmė – vyro lytinis santykiavimas su nesubrendusiu jaunuoliu pro išangę,“ – aiškina Valstybinės lietuvių kalbos komisijos specialistai.

bukimevieningi.lt inf.


Patiko? Pasidalinkite!