Patiko? Pasidalinkite!

Po Gabrieliaus Landsbergio su Gitanu Nausėda raginimų Rusiją nedelsiant paleisti į laisvę Aleksejų Navalną, sureagavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.

Pasak Peskovo, Navalno sulaikymas yra vidinis Rusijos reikalas, todėl Rusija neklausys jokių pareiškimų šiuo klausimu iš užsienio. „Mes girdime šiuos pareiškimus, tačiau šiuo atveju negalime ir neketiname atsižvelgti į šiuos pareiškimus“, – sakė Kremliaus atstovas.

„Tai yra absoliučiai vidinis reikalas, ir mes niekam neleisime į tai kištis ir neketiname klausytis tokių pareiškimų“, – sakė Peskovas. Tuo pačiu metu jis tęsė, kad Rusija vis dar domisi „gerais santykiais [su kitomis šalimis], kurių jokiu būdu neindeksuoja vienas pilietis“.

D. Peskovas pareiškė, jog Kremlius yra „susirūpinęs“ dėl opozicionieriaus raginimų žmones išeiti į gatves ir rengti neteisėtus protestus. Teismas A.Navalną pirmadienį liepė suimti 30 dienų, dėl raginimų rengti „neteisėtus“ protestus.

Federalinė bausmių vykdymo tarnyba paskelbė ketinanti jį sulaikyti, nes teismas turėtų apsvarstyti galimybę pakeisti jo sąlyginę bausmę realia dėl „piktybiškų sąlyginės bausmės pažeidimų“. Jis nesilaikė jam skirto lygtinio teistumo laisvės apribojimų ir išvyko iš šalies.

Komentuodamas FSIN teiginius, kad Navalnas nevykdo lygtinio teistumo laikotarpio sąlygų, prezidento spaudos sekretorius pažymėjo, kad nėra prieštaravimo faktui, kad Navalnas buvo gydomas Vokietijoje gavus Rusijos valdžios leidimą. “Tuo metu, kai jis buvo Berlyno pacientas visa šio žodžio prasme, FSIN jam neuždavė jokių klausimų ir čia parodė visišką lankstumą ir supratimą. Bet po to, kai Charite ligoninė patvirtino, kad pacientas pasveiko ir yra normalios sveikatos būklės, šie klausimai iškilo “, – sakė Peskovas, primindamas, kad Charite pareiškime buvo skelbta apie Navalno pasveikimą.

Šiuo metu A. Navalnas vienas laikomas karantino skyriaus trijų vietų kameroje.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!