Patiko? Pasidalinkite!

URM pranešė, kad Sausio 17 dieną Maskvos Šeremetjevo oro uoste buvo sulaikytas iš Vokietijos į tėvynę grįžęs Rusijos Federacijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas.

Užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia šį Rusijos valdžios ir teisėsaugos institucijų žingsnį, prasilenkiantį su civilizuotos teisinės valstybės ir Europos Tarybos įtvirtintais žmogaus teisių principais, ir ragina nedelsiant paleisti į laisvę A. Navalną.

„Ministerija šiuos Rusijos teisėsaugos institucijų veiksmus vertina kaip dalį oficialiosios Maskvos inicijuotos A. Navalno persekiojimo ir sunaikinimo kampanijos. Panašu, kad A. Navalnas, išdrįsęs mesti iššūkį valdžiai, padarė dar vieną Maskvos akyse nedovanotiną klaidą – liko gyvas ir dar daugiau – paskelbė, kas į jį pasikėsino. Raginame nedelsiant paleisti A. Navalną, o taip pat atsakomybėn patraukti į jį pasikėsinusiuosius“, – sakė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Ministras G. Landsbergis pabrėžė, kad Lietuva nedelsiant kels klausimą dėl galimo Europos Sąjungos atsako ir naujų sankcijų Rusijai dėl A. Navalno sulaikymo ir persekiojimo.

Gitanas Nausėda ima pavyzdį iš Donaldo Trampo ir pranešimus skelbia „Twitteryje”

„Pasibaisėtinas Rusijos opozicijos lyderio A. Navalno areštas jam tik ką sugrįžus namo yra tik dar vienas Kremliaus pastangų sistemingai piktnaudžiauti žmogaus teisėmis ir demokratinėmis laisvėmis įrodymas. Vakarų demokratijos to neturi toleruoti!“, – parašė G. Nausėda socialiniame tinkle „Twitter“.

Vakarų finansuojamą Rusijos opozicionierių Aleksejų Navalną sekmadienio vakarą, grįžus į Maskvą iš Vokietijos, oro uoste išsivedė teisėsaugos pareigūnai. Dėl Navalno kardomosios priemonės spręs teismas, o prieš tai jis bus sulaikytas, nurodė FSIN.

Federalinė bausmių vykdymo tarnyba paskelbė ketinanti jį sulaikyti, nes teismas turėtų apsvarstyti galimybę pakeisti jo sąlyginę bausmę realia dėl „piktybiškų sąlyginės bausmės pažeidimų“.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!