Patiko? Pasidalinkite!

Jakutskas yra žinomas kaip šalčiausias miestas pasaulyje. Taip pat tai yra didžiausias miestas, pastatytas ant amžinojo įšalo. Žemiausia temperatūra ne Antarktidoje buvo užfiksuota netoli Jakutsko, Janos upės baseine (ten pat įsikūręs ir jau minėtas Verchojanskas).

Temperatūra čia pradeda kristi rugsėjį ir nepakyla iki gegužės mėnesio. Sausį vidutinė temperatūra būna minus 37 laipsniai, rekordas yra 64,4 laipsniai šalčio.

Jakutske itin dideli metinės temperatūros skirtumai: nuo -40 °C žiemą, iki +30 °C vasarą. Tai yra regionas vienas iš nedaugelio pasaulyje kur didžiausi sezoniniai temperatūros skirtumai. Lenos upė teka per miestą, vasarą čia būna įvairių kruizinių laivų kursavimai, tarp jų ir į Lenos aukštupio atšakas, ir žemupio pusę, kuris turi įspūdingą peizažą žemesnėse vietose Lenos deltoje.

Šiame mieste gyvena daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų, kurių dauguma dirba kasybos pramonėje. Šis miestas taip pat turi daug teatrų, muziejų ir net zoologijos sodą.

Jakutsko turgus

Tačiau sunkvežimių vairuotojai, kurie įvairiomis atsargomis aprūpina vietos kaimus, net per dviejų savaičių kelionę nedrįsta išjungti savo automobilių variklių. Jakutskas turi „Lenos automagistralę M56“ – unikalų ir vienintelį sausumos kelią, jungiantį Jakutską su likusiu pasauliu.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!