Patiko? Pasidalinkite!

Venesuelos užsienio reikalų ministerija paskelbė, kad Vokietijos ambasadorius Danielis Crineris bus išsiųstas iš Venesuelos, praneša Frankfurter AllgemeineRašytiniame departamento pagrindime sakoma, kad Krineris pakartotinai įsikišo į Venesuelos vidaus reikalus, atvirai remdamas „ekstremistinę Venesuelos opoziciją“.

Venesuelos užsienio reikalų ministerija paskelbė Vokietijos ambasadorių Danielį Crinerį, persona non grata ir davė jam 48 valandas išvykti iš šalies, rašo Frankfurter Allgemeine. Vokietijos užsienio reikalų ministerija patvirtino ambasadoriaus išsiuntimą tos pačios dienos vakare: „dar nėra žinoma, ar šis sprendimas turės įtakos kitiems Vokietijos ambasados ​​darbuotojams“.

Pasak leidinio, Venesuela paaiškino išsiuntimo faktą tuo, kad Krineris „pakartotinai įsikišo į šalies vidaus reikalus“. Diplomatiniuose sluoksniuose manoma, kad šis sprendimas buvo Maduro reakcija į tai, kad kai kurių šalių ambasadoriai praėjusį pirmadienį dalyvavo Karakaso tarptautiniame oro uoste, kur iš JAV grįžo statytinis Juan Guayido. JAV taip pat pareiškė, jeigu bus persekiojamas perversmininkas Juanas Guayido, jie imsis atsakomųjų priemonių.

Venesuela Tramp.jpg

Po nepavykusio JAV suorganizuoto Venesuelos prezidento Nicolas Maduro nuvertimo ir bandymo į jo vietą pastatyti marionetinį JAV Juaną Guaydo, Venesuela valsosi nuo išdavikų ir perversmo organizatorių. Vienas iš jų pasak Nicolas Maduro, buvo ir Vokietijos ambasadorius.

Europa taip pat palaikė JAV perversmą Venesueloje, tame tarpe ir Lietuva. Tuomet Europos valstybės suteikė Madurui terminą (per dvi savaites), kad paskelbtų „ laisvus ir sąžiningus rinkimus “. Priešingu atveju jie pažadėjo pripažinti apsišaukėlį JAV statytinį Juan Guaiido prezidentu. Lietuva ir Latvija patvirtino, kad pripažįsta apsišaukėlį Juan Guaiido laikinuoju Venesuelos prezidentu.

BV inf.

 


Patiko? Pasidalinkite!