Patiko? Pasidalinkite!

Birželio 12 d. Lietuvos kariuomenės Generolo Silvestro Žukausko poligone (Pabradės sen., Švenčionių raj.) vyks atgrasymo tikslais ir bendroms pratyboms su Lietuvos kariais Lietuvoje tarnavusių Jungtinių Amerikos Valstijų sunkiojo bataliono rotacijos baigimo atsisveikinimo ceremonija

Karo eksperto komentaras: JAV kariai pagaliau palieka Lietuvos žemę su savo smėlynams (šiltų kraštų) skirtomis spalvomis išmarginta sunkiąja technika. Mūsų žaliuojančiuose pievose ir miškuose, karinio konflikto metu, priešui ši technika yra matoma kaip nesunkiai pastebimas taikinys. Todėl, toks atgrasymas tėra greičiausiai butaforinis, nes kilus kariniams konfliktui, ši technika būtų nesunkiai pastebima ir lengvai sunaikinama. Nebent ji būtų užmaskuota tinklais ar uždengta kitokia maskuojančia medžiaga arba greituoju būdu perdažyta.

US Sends Tanks To Germany to Protect Against Russian Invasion ...

JAV kariai nuo 2019 m. spalio mėn. buvo dislokuoti Lietuvoje kaip JAV Sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje „Atlanto ryžtas“ (angl. „Atlantic Resolve“) dalis. Tuo JAV demonstruoja kolektyvinės gynybos įsipareigojimus NATO sąjungininkams, užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje. JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojami nuo 2014 m. pavasario.

Renginyje dalyvaus krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis, JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas (Robert S. Gilchrist), JAV karių kontingento vadas plk. ltn. Stephenas Johnsonas (Stephen Johnson), Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas brg. gen. Raimundas Vaikšnoras.

Nuo 2019 m. spalio iki šių metų vasaros Lietuvoje treniravosi JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas (1-9th Cav), kurio nuolatinė dislokacijos vieta Fort Hoode, JAV Teksaso valstijoje. Į Lietuvą JAV kariai buvo atsigabenę ir sunkiąją bataliono techniką – apie 30 tankų „Abrams“, daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų „Bradley“, kt. karinių priemonių. Atvykusiems JAV kariams Lietuva suteikė priimančiosios šalies paramą: skyrė apgyvendinimą, logistinę paramą, amerikiečių kariai naudojosi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra.

Tarnybos Lietuvoje metu JAV kariai dalyvavo kovinio rengimo treniruotėse ir nedidelio masto pratybose, dalijosi profesine patirtimi su Lietuvos kariais. Be pagrindinių užduočių JAV kariai buvo aktyvūs ir už savo dislokacijos vietos: kariai padėjo įrengti sporto salę Generolo Povilo Plechavičiaus kadetų licėjuje Kaune, dalyvavo įvairiuose susitikimuose su Lietuvos vietos bendruomenėmis.

Gegužės pabaigoje baigus tiesti nacionalinės reikšmės geležinkelių linijos Pabradė-Pažeimenė atšaką, tarnybą Lietuvoje baigę JAV kariai buvo ir pirmieji NATO sąjungininkai, praktiškai išbandę naująją krovinių gabenimo galimybę, užtikrinančią patogesnį į Lietuvą atvykstančių NATO sąjungininkų karinės technikos ir kitos įrangos perdislokavimą į netoliese Pabradės esantį Lietuvos kariuomenės Gen. S. Žukausko poligoną.

Siekiant, kad sąjungininkų pajėgos Lietuvoje galėtų efektyviai treniruotis, palaikyti karinį rengimą ir veiktų kaip atgrasymo priemonė, Lietuva investuoja į infrastruktūros plėtrą Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje ir kituose poligonuose, gerina kitas priimančiosios šalies paramos sąlygas. JAV kariai kartu su Lietuvos ir kitų sąjungininkų šalių kariais ne tik naudojasi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra, tačiau taip pat prisideda prie jos modernizavimo. Vien į Pabradės poligoną per 2017-2019 metus JAV yra investavusios apie 4,1 mln. JAV dolerių.

Žiniasklaidos dėmesiui

Žiniasklaidos atstovai, norintys dalyvauti birželio 12 d. renginyje, kviečiami registruotis adresu gintaras.masiulis@mil.lt (nurodant vardą, pavardę, žiniasklaidos priemonę ir kontaktinį tel. nr. ir el. pašto adresą) iki ketvirtadienio, birželio 11 d. 14 val. Kontaktinis asmuo registracijai ir atvykimui į poligoną št. srž. Gintaras Masiulis, tel. nr. +370 643 77977.

Laisvai samdomi žurnalistai ir asmenys, viešąją informaciją rengiantys be sutarties su žiniasklaidos priemone, taip pat užsienio žiniasklaidos priemonėms atstovaujantys žurnalistai, privalo turėti Krašto apsaugos ministerijos išduotą akreditaciją. Dėl jos reikia kreiptis į Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamentą el. paštu vis@kam.lt.

Į renginį bus įleidžiami tik laiku užsiregistravę ir Krašto apsaugos ministerijos akredituoti žiniasklaidos atstovai.

Į Gen. S. Žukausko poligoną žiniasklaidos atstovai kviečiame atvykti iki 9.30 val.

parengta pagal kam.lt inf.


Patiko? Pasidalinkite!