Patiko? Pasidalinkite!

“JAV kariuomenės kasoje liko kiek daugiau nei 5 milijardai dolerių, skirtų aprūpinti Ukrainai ginkluotę ir kitą saugumo pagalbą po to, kai Kongresas priėmė vyriausybę palaikančią rezoliuciją, kurioje nebuvo numatytas didesnis finansavimas karinei paramai Kijevui”, -pranešė Pentagono pareigūnai, apie tai rašoma „Wall Street Journal“.

To pakaks tik maždaug šešiems mėnesiams tiekti ginklus, jei JAV ir toliau siųs ginklus Ukrainai tokiu pat greičiu, kaip nuo kovo pradžios. Tai sudaro apie 12 % viso 43,9 mlrd.

Kitas pinigų puodas, kurį Jungtinės Valstijos panaudojo finansuodamos ilgalaikę Ukrainos kariuomenės modernizavimo ir suderinamumo su Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos pajėgomis programą – Ukrainos saugumo pagalbos iniciatyvą – dabar tuščias.

Savaitgalį Bideno administracijos pareigūnai ir senatoriai sakė, kad JAV karinės paramos sustabdymas gali turėti pražūtingų pasekmių Ukrainos karinėms pastangoms, ir paragino Kongresą greitai priimti teisės aktus ir padidinus finansavimą.

„Jokiomis aplinkybėmis negalime leisti, kad Amerikos parama Ukrainai būtų sutrikdyta, – sekmadienį sakė prezidentas Bidenas. – Noriu užtikrinti mūsų sąjungininkus, Amerikos žmones ir Ukrainos žmones, kad galite pasikliauti mūsų parama.”

Pentagono pareigūnai pirmadienį siekė daugiau aiškumo, kiek naujo finansavimo Ukrainai trūkumas savaitgalį priimtame įstatymo projekte gali trukdyti gynybos departamento pastangoms remti Kijevą. Ukrainos pareigūnai bandė išsklaidyti abejones dėl JAV paramos jos kariniams veiksmams prieš Rusiją.

Bideno šeštadienį pasirašytas trumpalaikių išlaidų įstatymas išvengė dalinio vyriausybės uždarymo, bet neįtraukė pagalbos Ukrainai, todėl kyla klausimų dėl JAV paramos Kijevui ateities. Bideno administracija paprašė Kijevui papildomų 24 mlrd. JAV dolerių.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!