Patiko? Pasidalinkite!

Lapkričio 26 d. visoje Lietuvoje vyks antra protesto akcijos dalis – VAŽIAVIMAS SU ŽEMĖS ŪKIO TECHNIKA!
Ši akcija vyks visuose rajonų centruose.

AKCIJOS PRADŽIA – 11.00 val.

SVARBU – Visi, kurie norite dalyvauti akcijoje, susisiekite su rajone esančia ūkininkų sąjunga / asociacija. Rajonuose būtent jos organizuoja šia akciją.

Lietuvos ūkininkų sąjungos nares – rajonines asociacijas ir jų kontaktinius asmenis bei telefonus rasite čia: http://lus.lt/apie-mus/nariai/

AKCIJOS DALYVIS PRIVALO žinoti, kad:
1. Transporto priemonė, kuri dalyvauja akcijoje būtų techniškai tvarkinga, vairuotojas turėtų galiojančią tech. apžiūrą patvirtinantį dokumentą.
2. Žymėtą dyzeliną galima naudoti tik važiuojant dirbti laukų ir vežti pagamintą produkciją.
3. Žemės ūkio technika važiuoti mokamais keliais nemokant kelių mokesčio gali tik tada, kai važiuojama į lauką arba iš jo. Visais kitais atvejais būtina sumokėti kelių mokesčius. (Atkreipkite dėmesį, kam aktualu sudarinėjant maršrutą.)
4. Važiuojant keliais būtina laikytis visų kitų kelių eismo taisyklių.
5. Taikios akcijos metu negali būti specialiai trikdomas įprastas visuomenės gyvenimas.

Akcijos FORMATAS: Kiekvieno rajono iniciatyvinė grupė nustato susitikimo vietą, į kurią su savo traktoriais ar kita savaeige technika susirenka akcijoje dalyvaujantys žemdirbiai. Numatytu laiku, t.y. lygiai 11:00 val. organizuota kolona pajuda iš anksto numatytu maršrutu (tiek kartų, kiek nusimatę), siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į keliamus šūkius ir reikalavimus, išdėstytus „Žaliajame kryžiuje“. Judėjimas, visi suplanuoti sustojimai turi vykti civilizuotai, tvarkingai! Akcijos tikslas – tik patraukti visuomenės dėmesį!

Akcijos ŠŪKIS: „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcijos organizacinis štabas (OŠ) išplatins akcijos logotipą, kuris gali būti naudojamas spaudoje, lipdukuose, plakatuose ruošiant techniką ir pan. Visi akcijos reikalavimai ir šūkiai pateikti „Žaliajame kryžiuje“, tačiau papildomai OŠ išplatins išplėstinį reikalavimų tekstą— peticiją, kurią akcijos dalyviai išdalins rajono valdžiai, spaudai ir kt. Šios akcijos tikslas nėra nusitaikyti į vietos valdžią ir specialiai trukdyti eismą. Tačiau rajonai, kurie turi reikalavimų savo savivaldai (žemė mokestis, mokestis už šiukšles ir pan.) gali papildyti jais bendrus šalies žemdirbių reikalavimus.

Technikos paruošimas akcijai: Plakatai, vėliavos, „Žaliasis kryžius“ ar jame esantys šūkiai turi būti pritvirtinti taip, kad netrukdytų matomumui, netrukdytų aplinkinių eismui, tačiau kartu gerai matomi ir atkreipiantys dėmesį. Visa atributika turi būti pritvirtinta labai atsakingai, kad akcijos metu nesulūžtų ar nenukristų nuo technikos, nesukeltų įvykių.

MŪSŲ turi būti DAUG!

74634672_2780010138712512_4233886757902352384_n.jpg

Lietuvos žemdirbių protesto akcija – 2019


Patiko? Pasidalinkite!