Patiko? Pasidalinkite!

Metinis išmetamų CO2 kiekis iš dirbtinių šaltinių yra 40–100 kartų didesnis už anglies dioksido kiekį, kurį sukuria visi pasaulio ugnikalniai kartu sudėjus.

Mokslininkai paskelbė, kad dėl žmonės kasmet į atmosferą išleidžiama 100 kartų daugiau anglies dvideginio nei iš visų pasaulio ugnikalnių kartu sudėjus. Tai yra vienas iš pagrindinių dešimties metų tyrimo, kurio rezultatai buvo paskelbti serijoje straipsnių  žurnale „Elements“.

Amerikiečių tyrimų programos „Deep Carbon Observatory“ mokslininkų komanda apskaičiavo, kad Žemėje yra maždaug 1,85 milijardo gigatonų anglies įvairių formų: kietų medžiagų, dujų ir skysčių. CO2, kuris yra virš žemės (atmosferoje, vandenynuose ir sausumoje), sudaro apie 1 procentą visos anglies, tai yra 43 500 gigatonų.

Anglies patenka į Žemės atmosferą, įskaitant ugnikalnių išsiveržimų metu. Magmoje yra ištirpusių dujų, o išsiveržus ugnikalniui, jos patenka į atmosferą. CO2 gali išsiveržti iš ugnikalnių per akytas uolienas ir angas.

DCO komanda nustatė, kad metinis išmetamas CO2 kiekis iš žmogaus sukurtų šaltinių, tokių kaip deginamas iškastinis kuras, automobiliai ir pramonė yra 40–100 kartų didesni už anglies dioksido kiekį, kurį sukuria visi pasaulio ugnikalniai. Jų skaičiavimais, per metus ugnikalnių išmetamas CO2 kiekis yra 280–360 milijonų tonų.

Prisiminkite, kad birželį Amerikos nacionalinės vandenynų ir atmosferos administracijos (NOAA) mokslininkai paskelbė, kad anglies dioksido koncentracija Žemės atmosferoje pasiekė aukščiausią lygį stebėjimų istorijoje – 414,7 dalelių milijonui.

Paskutinį kartą CO2 koncentracija atmosferoje buvo daugiau nei prieš tris milijonus metų, kai jūros lygis buvo 15–25 metrų aukštesnis nei dabar.

Viskas yra labai elementaru:  žmonės patys naikina savi planetą!

Newsweek inf.


Patiko? Pasidalinkite!