Patiko? Pasidalinkite!

2018.12.31 Žurnalistų etikos inspekcijos reikalauju ištirti Delfi.lt paskleistą apie mane (Vaidą Žemaitį) kaip asmenį tikrovės neatitinkančia, bei žeminančią ir žeidžiančią informaciją. Žurnalistų etikos inspekcija patvirtino, kad mano skundą gavo:

2019.01.02 Informuojame, kad Jūsų skundas gautas ir užregistruotas jam suteiktas Nr. SK-1. Skundo tyrimo trukmė apie 3 mėnesius. Prireikus informacijos ar priėmus sprendimą informuosime papildomai.

Praėjus 3-ims mėnesiams paskambinau, nes negavau atsakymo. Tyrėja Kamilė Mekšriūnaitė paaiškino, kad skundas dar neištirtas ir pridūrė, kad jie turi teisę skundo tyrimą pratęsti, dar dviem mėnesiams (daug maž nesišakok, sėdėk ir lauk), bet pažadėjo, kad atsakymą atsiųs balandžio mėnesį.

2019.06.03 (praėjus pusei metų) vėl skambinu tyrėjai Kamilei Mekšriūnaitei, pasiteirauti apie mano skundo tyrimą. Siūlome paklausyti trumpo įrašo:

Specialistė patvirtino, kad jie nespėja ir visus skundus nagrinėja iš eilės. Ar tiesa? Pasirodo, kad ne. “Laisvo laikraščio” redakcija gavo reikalavimą iš Žurnalistų etikos inspekcijos su reikalavimu pašalinti nepilnamečio, taip pat ir tėvų, asmens duomenis ir nepilnamečio nuotrauką.

Per visą Lietuvą nuskambėję įvykiai, kai Jurbarke MMA kovų menų atstovas bandė išprievartauti nepilnametę merginą ir ją suluošino. Jai smarkiai pažeista trachėja, išmušti keli dantys, sutrupintas žandikaulis, nustatyta labai stipri kaklo trauma.

Apie tai parašė ir “Laisvas laikraštis” paviešindamas smurtautojo nuotrauką. Į tai sureagavo “Žurnalistų etikos inspekcija”

Įdomu tai, kad kalba eina apie 2019.05 įvykius. Įdomu ir tai, kad prašoma pašalinti Jurbarko smurtautojo tėvų, kurie yra vieši asmenys duomenis. O įdomiausia yra tai, kad taikomi dvigubi standartai ir tai, kad skundai tiriami eilės tvarka yra visiškas melas.

Tai ką gina Žurnalistų etikos inspekcija? Delfius ir jų skleidžiamą melą, smurtautojus, politikus ir melagius? Kodėl taikomi dvigubi standartai ir puolama nepriklausoma žiniasklaida?

Apie mane iki šiol Delfyje tebėra šmeižianti ir tikrovės neatitinkanti informacija. Taip Žurnalistų etikos inspekcija jau kelintą mėnesį tiria “Laisvės televizijos” paskleistą melagingą, šmeižiančia ir menkinančia informaciją apie daugelį aktyvistų, juos išvadinant bomžais, išsigimeliais, rodant visų asmenų nuotraukas, bei vaizdinę medžiagą. Kodėl netiriama skubos tvarka?

Vaidas Žemaitis Lekstutis


Patiko? Pasidalinkite!