Patiko? Pasidalinkite!

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Laurynas Kasčiūnas pasveikino naujai įkurtos Laisvės partijos pirmąjį vicepirmininką, Vilniaus m. merą Remigijų Šimašių su sėkmingu partijos įsteigimu ir apgailestaudamas atkreipė dėmesį į nutylimą priekabiavimo darbe atvejį bei paragino merą reaguoti.

L. Kasčiūnas rašte atkreipė dėmesį į  2019 m. gegužės 31 d. į viešumą iškilusį priekabiavimo darbe tyrimą, kuriame Laisvės partijos steigėjas ir Vilniaus m. tarybos narys Tomas Vytautas Raskevičius buvo pripažintas pažeidęs Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Priekabiavimo, seksualinio priekabiavimo ar persekiojimo prevencijos taisykles. Anot Seimo nario, iš viešojoje erdvėje prieinamos informacijos darytina išvada, kad T. Raskevičius pažeidimą padarė pasinaudojęs savo tarnybine padėtimi – T. Raskevičius buvo nukentėjusio asmens tiesioginis vadovas.

„Priekabiavimas darbovietėje (ypač pasinaudojant „jėgos pozicija“ – pavaldumo ryšiu) yra paplitusi ir itin smerktina praktika, apie kurią viešai prabilta per pastaruosius kelis metus, plintant pasauliniam „MeToo“ judėjimui. R. Šimašius yra ne kartą išreiškęs savo kritišką poziciją priekabiavimo darbo vietoje klausimu. Po kaltinimų žymiam režisieriui Šarūnui Bartui prieš 5 metus galimai priekabiavus prie aktorės, R. Šimašius, nesulaukęs atsakingų tarnybų tyrimo išvadų, ne tik nurodė Vilniaus m. savivaldybei nutraukti nuomos sutartį su Š. Barto studija, bet ir pareiškė, kad asmeniškai boikotuos režisieriaus kūrybą, – rašto motyvus komentavo L. Kasčiūnas. – Todėl mane itin suglumino R. Šimašiaus tyla apie šį žiniasklaidoje paviešintą atvejį, kuriame figūruoja jo paties frakcijos narys – tai akivaizdus dvigubų standartų pavyzdys. Tyla priekabiavimo atveju nėra gera byla, nes tyla yra smurtas, skatinantis kitas priekabiavimo aukas tylėti. Todėl prašau R. Šimašiaus principingai įvertinti Tomo V. Raskevičiaus elgesį ir apie sprendimus informuoti visuomenę.“

Pasak L. Kasčiūno, „profesionaliu gėjumi“ prisistatantis T. Raskevičius praeityje prisidėjo prie homoseksualius asmenis atstovaujančių organizacijų veiklos. Anot Seimo nario, skandalinga informacija apie T. Raskevičiaus veiklą, savaitgalį Vilniuje vyksiančių „Baltic Pride 2019“ eitynių fone, meta šešėlį visai bendruomenei ir eitynių dalyviams. Todėl L. Kasčiūnas ragina „Baltic Pride“ eitynių organizatorius išreikšti poziciją ir pasmerkti priekabiavimo nusikaltimus darbo vietoje.

LRS inf.


Patiko? Pasidalinkite!