Patiko? Pasidalinkite!

Lietuva pati agresyviausia šalis Europoje, kuri vykdo pačią agresyviausią rusofobiją ne, tik prieš Rusija, bet ir prieš Kaimyninę Baltarusiją.

Taigi, Baltarusija yra kaimyninė, broliška valstybė, bet mūsų šalies vykdoma vakarų politiką, Baltarusiją nelaiko broliška valstybę, o mūsų politikų šeimininkai iš Vašingtono juos kaip šunis pastoviai siundo, kad mūsų broliškų šalių santykiai, tik blogėtų.

Paskutinius metus tuo darbu stipriai užsiima konservatoriai, jie kaip šizofrenijos priepuolių apimti klykia, dėl Astrovo atominės elektrinės ir grasina visuomenę, kad ši yra nesaugi.

Visų pirmą nereikėjo užsidaryti savo atominės, kuri pagal ekspertų išvadas dar galėjo veikti kelis dešimtmečius ir gaminti pigią elektrą sau ir kaimynams.

Baltarusija yra geras pavyzdys kaip turi tvarkytis nepriklausoma šalis, be ištiestų rankų į ES išmokas ir dotacijas. Baltarusija tvarkosi savarankiškai ir gan ūkiškai, o viso to nuopelnas tenka būtent šios šalies vadui Aleksandrui Lukašenkai.

Astravo elektrinė yra statoma pagal visus saugos reikalavimus ir standartus, nes atrodytų šiek tiek kvaila, kad A. Lukašenka statytų atominę nesaugią elektrinę, savo valstybėje. Šitokie konservatoriu  gąsdinimai tėra viso labo tušti lojimai ant kaimynų, tam, kad dirbtinai būtų pakenkti geri kaimynų santykiai.

Kai Lietuvoje kompanija „Chevron“ norėjo gręžti gręžinius ir išgaudinėti skalūnų dujas, konservatoriai kaip šunys lojo, kad Lietuvai to reikia, nors pasaulinė praktika rodo, kad po tokių gręžimų yra nepataisomai užteršiamas geriamas vanduo.

Baltarusijos atsakas į rusofobiją

A. Lukašenka Latvijoje paskyrė naują Blatarusijos ambasadorių Vasilijų Markovičių. Paskyrus Latvijos diplomatinės misijos vadovą, A. Lukašenka pažymėjo didelį potencialą plėtojant bendradarbiavimą su Ryga.

Jei Lietuva tikrai nenori bendradarbiauti su Baltarusija, būtina sutelkti dėmesį į Latviją, sakė prezidentas Aleksandras Lukašenka, apie tai pranešė prezidento  spaudos tarnyba.

Baltarusijos Respublikoje ir joje pagamintos prekės sudaro apie ketvirtadalį Klaipėdos uosto krovos apyvartos. Būtent šios dalies Lietuva greičiausiai neteks, nes A. Lukašenkos užduotis, naujajam ambasadoriui jau duota.

Baltarusija tiksi, kad  Latvija turi visas galimybes susitarti su Baltarusijos valdžios institucijomis dėl strateginės prekybos ir ekonominės partnerystės, kurios pagrindu turėtų būti energetikos dialogas. „BelAES“ (prieš kurią aktyviai veikia Lietuva) elektros energijos tiekimas į Latviją, gali pritraukti kalio pervežimą per Latvijos uostus.

Parengta pagal belta.by ir president.gov.by inf.


Patiko? Pasidalinkite!