Patiko? Pasidalinkite!

Prieš kurį laiką Aleksandras Lukašenka pažadėjo, kad „Telegram” kanalų „Nexta” ir „Belorus golovnogo mozga” atstovai, su kuriais yra susijęs Romanas Pratasevičius, bus sulaikyti ir atgabenti į Baltarusiją. Jis ir jo bendrininkai respublikoje pripažinti ekstremistais. Per anksčiau minėtus „Telegram” kanalus buvo organizuojamos ir koordinuojamos riaušės Baltarusijoje.

„Ryanair” lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių, Minsko oro uoste atliko avarinį nusileidimą dėl orlaivyje įvykusio konflikto, praneša „TASS„. Kaip praneša Baltarusijos sostinės oro uosto spaudos tarnyba, tai įvyko pilotams gavus pranešimą apie lėktuve neva padėtą bombą, pranešimas nepasitvirtino.

Lietuvos oro uostų komunikacijos projektų vadovė Lina Beišinė pranešė, kad informacijos apie pranešimą dėl bombos kol kas neturima ir pasakojo kitą įvykio versiją. Pasak jos, lėktuvas pasuko į Minską dėl konflikto tarp keleivių ir įgulos narių. Lėktuve buvo 120 keleivių. Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis savo „Facebook” paskyroje sakė, kad Baltijos šalys bendradarbiauja su tarptautiniais partneriais, kad užtikrintų saugų visų keliautojų grįžimą į Vilnių.

Nusileidus lėktuvui, buvo gauta informacija, kad lėktuve sulaikytas „Nexta” telegramo kanalo įkūrėjas ir buvęs vyriausiasis redaktorius, kuris Baltarusijoje pripažintas ekstremistu – Romanas Pratasevičius. „Nexta”, įsikūrusio Lenkijoje, įkūrėjai Stepanas Putilo ir Romanas Pratasevičius Baltarusijoje yra kaltinami pagal nusikalstamus straipsnius „Masinių riaušių organizavimas” ir „Grupinių veiksmų, kurie šiurkščiai pažeidžia viešąją tvarką, organizavimas”.

Be to, buvo iškelta baudžiamoji byla dėl „sąmoningų veiksmų, kuriais siekiama skatinti socialinį priešiškumą, remiantis profesine priklausomybe”, padarymo. „Nexta” ragino dalyvauti ir koordinavo protestų akcijas, kurios prasidėjo po Baltarusijos prezidento rinkimų ir truko kelis mėnesius.

Sureagavo ir Gitanas Nausėda

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareikalavo Baltarusijos išlaisvinti Minsko oro uoste sulaikytą „Telegram” kanalo „Nexta” įkūrėją Romaną Protasevičių. Nausėda taip pat pažymėjo, kad Protasevičius skrido į Vilnių, nes gavo politinį prieglobstį Lietuvoje.

„Reikalauju, kad Baltarusijos režimas nedelsiant paleistų sulaikytą asmenį ir leistų jam tęsti kelionę į Vilnių. Kreipiuosi į NATO ir ES sąjungininkus kviesdamas nedelsiant reaguoti į Baltarusijos režimo keliamą grėsmę tarptautinei civilinei aviacijai. Tarptautinė bendruomenė turi skubiai imtis veiksmų, kad panašūs incidentai nebegalėtų pasikartoti. Apie tai kalbesiu jau rytoj Briuselyje prasidėsiančioje Europos Vadovų Taryboje”, — pareiškė šalies prezidentas.

Gabrielius Landsbergis pagrasino Baltarusijai

„Lėktuvas jau ore ir už kelių minučių leisis Vilniuje. Priverstinis lėktuvo nutupdymas, žurnalisto pagrobimas ir daugiau nei 100 keleivių laikymas įkaitais yra ciniškas nusikaltimas prieš tarptautinę bendruomenę ir civilizuotą pasaulį. Atsakas bus griežtas.”

Apie mirties bausmę R. Protasevičiui prabilo Vilniuje reziduojanti šešėlinė Baltarusijos prezidentė Svetlana Tichanovskaja

„Jam dabar Baltarusijoje gresia mirties bausmė“, – rašoma Baltarusijos lyderės pareiškime.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!