Patiko? Pasidalinkite!

Koronavirusas daro „tvarką“ ir naftos rinkose, to pasekmė – degalinėse atpigę degalai

Vairuotojai Lietuvoje jau gali įsipilti degalų už 0,91 euro – Klaipėdoje, vienoje iš degalinių, litras dyzelino kainuoja 0,91 euro. Dabartinis degalų kainų Lietuvos degalinėse sumažėjimas yra normalus atsakas į pasaulinį naftos kainų kritimą.

Tačiau šalyje įvestas karantinas ir sumažėjusi degalų paklausa gali priversti didžiąsias degalines vangiau jas mažinti. „Orlen Lietuva“ didmeninės prekybos dyzelino kaina dabar yra 0,797 euro.

Degalinių „chuliganu“ vadinamas degalinių tinklas „Jozita“ šiai dienai ženkliai sumažino kainas. Šis tinklas veikia kitokiu principu nei kitos degalinės – jie „užsideda“ mažai, bet parduoda daug. Žaisdami rinkoje kitokį žaidimą, jie patys pirmieji perka kurą jau atpigusiomis kainomis.

Tos degalinės, kurių rezervuose dar likę sena kaina pirkti degalai, privalės arba sumažinti kainas, kad būtų galima juos pirkti jau mažesnėmis kainomis, arba tiesiog prekiauti senomis kainomis.

Šiandien dienai „Jozitos“ degalinėse kuro kainos: Benzinas A98 – 1,050, A95 – 1,040, dyzelinas – 0,91, o žymėtas 0,560 euro. Dujų kaina nukrito iki 0,43 euro.

WTI rūšies naftos kaina biržoje trečiadienio vakarą smuko 24%, iki 20,37 USD už barelį. Tai žemiausias nuo 2002 m. vasario kainos lygis. „Brent“ rūšies nafta pinga apie 14%, iki 24,67 USD, arba žemiausio lygio nuo 2003 m.

Egidijus Paulauskas


Patiko? Pasidalinkite!