Patiko? Pasidalinkite!

2019-03-05 advokatas prof. dr. Stanislovas Tomas pasiekė pergalę Jungtinių Tautų Priverstinių dingimų komitete (JTPDK) neatidėliotino veiksmo byloje Nr. 569/2019 dėl Deimantės Kedytės dingimo. Jungtinės Tautos nurodė Lietuvos vyriausybei iki kovo 20 d. surasti Deimantę Kedytę, pranešti jos gyvenamąją vietą, nedelsiant užtikrinti jai galimybę pasimatyti su jos advokatu Stanislovu Tomu ir su kitais asmenimis, kuriuos ji pasirinktų.

JTPDK nagrinėja Deimantės Kedytės šeimos draugų Nijolės Sadūnaitės ir Kazimiero Juraičio skundą, kurie dviese ir paskyrė advokatą Stanislovą Tomą atstovauti mergaitei. Konvencija dėl apsaugos nuo priverstinio dingimo numato, kad pasiskųsti dėl vaiko dingimo gali ne tik tėvai, bet ir bet koks kitas asmuo, turintis “teisėtą interesą”, kas apima ir šeimos draugus.

Tačiau 2019-03-08 Lietuvos Teisingumo ministerijos atstovas spaudai Audris Kutrevičius padarė šmeižikišką pareiškimą spaudai apie advokatą Stanislovą Tomą: Pirmiausia, jis negali skelbtis advokatu, kadangi juo paprasčiausia nėra”.

Tai yra šmeižtas, kadangi profesorius yra įrašytas kaip advokatas Nr. 116 Rusijos Užsienio advokatų registre, apie ką yra paskelbta Rusijos Teisingumo ministerijos puslapyje. Iki 2016 m. kovo profesorius buvo advokatas Andoros Kunigaikštystėje, bet laisvanoriškai sustabdė narystę Andoroje ir išskrido į Maskvą. Nuo 2016-06-23 iki dabar profesorius yra įrašytas į Rusijos registrą tam, kad galėtų verstis advokato veikla Sarko Feode, Monako Kunigaikštystėje ir Kosta Rikoje.

Taigi nuo 2016 kovo iki 2016-06-22 profesorius iš tiesų nebuvo registruotas advokatas, bet tuo laikotarpiu advokato veiklos ir nevykdė, priešingai nei teigia šmeižikai. Kai kurie šmeižikai kaip Lietuvos Teisingumo ministerija klaidingai teigia, kad ir šiuo metu profesorius nėra advokatas.

Profesorius įvertino Teisingumo ministerijos šmeižtą kaip persekiojimą už Deimantės Kedytės teisių gynimą ir šiandien pateikė skundą JTPDK. Minėta Konvencija draudžia valstybei persekioti advokatus arba imtis “keršto”, kas apima ir A. Kutrevičiaus šmeižtą.

Rusijos Federacijos įstatymai draudžia advokatui atskleisti teisminės institucijos sprendimą ir taip pažeisti advokato paslaptį. Tačiau išimtis yra taikoma atvejui, kai advokatas yra priverstas gintis nuo šmeižto. Todėl profesorius prideda JTPDK 2019-03-05 sprendimo dėl Deimantės Kedytės kopiją.

Dokumentų kopijos. 2019 03 05 CED Deimante UA569-2019 be ak

Prof. dr. Stanislovas Tomas


Patiko? Pasidalinkite!