Patiko? Pasidalinkite!

Papildyta 2019.06.04 18:18

Sužalota mergina susidomėjo naujai išrinktas LR prezidentas Gitanas Nausėda

Išrinktasis naujas Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda aplankė sužalotą merginą Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų Vaikų intensyvios terapijos skyriuje.

„Išrinktajam prezidentui tikrai rūpėjo mūsų gydomos pacientės sveikata: jis norėjo asmeniškai pakalbėti su mergina, išklausyti jos istoriją, pažiūrėti, kaip jai sekasi. Susidarė įspūdis, kad būsimasis prezidentas norėjo labai žmogiškai pabendrauti, palaikyti gydomą merginą“, – portalui kauno.diena.lt atskleidė Kauno klinikų vadovas profesorius Renaldas Jurkevičius.

Aiškėja daugiau aplinkybių apie Jurbarke įvykdytą užpuolimą prieš nepilnametę mergaitę. Mergina po smūgių patyrė smegenų sukrėtimą, sudėtingą žandikaulio lūžį, kaklo, traumą, jai įskilo Adomo obuolys, buvo pažeista trachėja, išmušti dantys, veidas nusėtas žaizdomis ir mėlynėmis. Merginai atlikta žandikaulio operacija, chirurgai dirbo virš 3 valandų.

Išaiškėjus kai kurioms detalėms, nustatyta, kad Užpuolikas grasino nužudyti auką, jei ji priešinsis ar šauksis pagalbos,- praneša Lrytas.lt

Vyksta tyrimas, policija apklausinėja sodyboje tuomet buvusius liudytojus ir tiria, ar smurtautojas nevartojo narkotikų. Primename, kad tuomet smurtautojui buvo nustatytas 1,12 prom. girtumas.

Edita Mikalainienė
Klaipėdos prokurorė Edita Mikalainienė

Po šio įvykio smurtautoją po 24 sulaikymo valandų , Klaipėdos prokurorės Editos Mikalainienės nurodymu smurtautojas buvo paleistas namo. Kilus visuomenės pasipiktinimui, jo kardomoji priemone pasižadėjimas neišvykti pakeista į namų areštą su GPS apykoje.

Visuomenė pasipiktino po to, kai tyrimą atliekančios Klaipėdos apygardos prokuratūros atstovė spaudai Ignė Rotautaitė-Pukenė 15min pirmadienį patvirtino, kad, remiantis gegužės 31 d. ekspertizės duomenimis, 17-metės sveikatos sutrikdymas klasifikuojamas kaip nesunkus. Tiesa, galutinis sprendimas priimamas tik pasibaigus gydymui, todėl, pablogėjus nukentėjusiosios sveikatos būklei, keistųsi ir sužalojimų vertinimas.

Delfi.lt portalui Merginos ir jos šeimos advokatas Mindaugas Vasiliauskas teigė, kad kalbama apie sunkius sužalojimus, tačiau dabar viskas krypsta link to, kad gali būti konstatuotas „nežymus sveikatos sutrikdymas“. „Kelia labai daug abejonių skleidžiami duomenys, kad gali būti konstatuotas nežymus sveikatos sutrikdymas. Tai yra protu nesuvokiama, jei iš tiesų taip bus. Man tai yra nesuprantama. Tai yra visiškas absurdas ir nekompetencija. Jei iš tiesų byloje bus tokie duomenys, tai mes nedelsdami imsimės veiksmų“, – pasipiktinimo neslėpė M. Vasiliauskas.

Smogikas iki šiol neatsiprašė nei mergaitės, nei jos artimųjų. To nepadarė ir smogiko tėvai. Pasak Facebooke komentuojančių Jurbarkiečių, jis davė tylos įžadus ir neduoda parodymų, nes nenori būti “kaziolas”. „Jaunuolis savo kaltės nepripažįsta, o teisme, kardomosios priemonės skyrimo metu, jis nedavė parodymų“, – sakė Klaipėdos apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Aurelijus Stanislovaitis.

Sumuštos 17-metės tėtis papasakojo apie jos būklę ir lemtingą vakarą:

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!