Patiko? Pasidalinkite!

Gruodžio 27 d. „Telšių žinios“ pranešė, jog Žemaičių mylimas ir gerai žinomas visame pasaulyje Antanas Kontrimas atsisakė priimti jam skirtą atminimo ženklą „Už nuopelnus Žemaitijai“

„Gruodžio 6 d. Lietuvos Respublikos Seimo narė, Laikinosios žemaičių grupės pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė ir Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas Žemaičių muziejuje „Alka“ įteikė 63 atminimo ženklus „Už nuopelnus Žemaitijai“. Juos gavo asmenys už reikšmingus, išliekamąją vertę turinčius, įsimintinus darbus Žemaitijai, už nuopelnus ir pasiekimus įvairiose veiklose, stiprinančiose Žemaitijos tapatybę, istorinę atmintį, kalbą, Žemaitijos kaip istorinės Europos žemės gyvybingumą šiuolaikiniame pasaulyje.“ – rašo „Telšių žinios“.

Tarp įvardintų nusipelniusiųjų apdovanojimo buvo pagarsintas ir Degaičių seniūnijos seniūnas Antanas Kontrimas, tačiau šventiniame renginyje jis dalyvauti negalėjo ir medalis tądien jam nebuvo įteiktas. O kai gruodžio 19 d.  A. Kontrimui buvo norėta perduoti šį atminimo ženklą jis šio apdovanojimo atsisakė pareiškęs:

„Kadangi tokiu pat ženklu yra apdovanojamas ponas Alfredas Bumblauskas, kuris naikina Žemaitiją. Kai mes buvome teisme, jis, uždėjęs ranką ant Konstitucijos, prisiekė sakyti teisybę ir pasakė, kad tokios žemaičių tautos nėra, Žemaitijos nebuvo ir nė būti negali, o į mano komentarą dar atšovė: „Jei dar čia kalbėsi, aš pasakysiu, kad Žemaitija už Kauno.“ Ir dabar jam yra įteikiamas ženklas „Už nuopelnus Žemaitijai“. Man, kaip tikram žemaičiui, jis padarė gėdą, ne tik spjovė man į tarpuakį, bet ir apspjovė visą Žemaitiją. Todėl aš oficialiai atsakau priimti šitą apdovanojimą. Aš nenoriu stovėti ant vieno laiptelio su šiuo žmogumi. Ačiū širdingai už apdovanojimą!“ – A. kontrimo žodžius cituoja „Telšių žinios“.

A. Kontrimas yra pagarsėjęs kaip stipriausios barzdos planetoje savininkas kilnojantis barzda alaus statines, maišus su grūdais, televizijos žvaigždes…  1999 m. tiesioginėje televizijos laidoje jis pasiekė tokiu būdu pakelto svorio rekordą Lietuvoje – 32 cm ilgio barzda pakėlė 49,95 kg svorį. Tais pačiais metai barzda pakėlęs 54 kg svėrusią televizijos žvaigždę Eglę Bučelytę, tą rekordą pats ir pagerino.

Antanas Kontrimas yra nusipelnęs žemaitis už žemaitiškos kalbos garsinimą ir begaline meile Žemaitijai.

2001 m. varžybose Joniškyje A. Kontrimas pasiekė pasaulio rekordą – barzda pakėlė 61,3 kg svėrusią merginą. Pirmasis kėlimo barzda pasaulio rekordas įrašytas į Gineso rekordų knygą. Savo paties rekordą gerino kelis kartus. Naujausias pasiekimas (2007 m.) – 63,2 kg.

2009 m. rugpjūčio 18 d. A. Kontrimas buvo išrinktas Degaičių seniūnu, Telšių rajone. Degaičiuose ant vandens bokšto plevėsuoja didžiulė Žemaitijos vėliava. Šis nuopelnas taip pat Antano Kontrimo.

„Būkime vieningi“ Solidarizuojasi su Antanu Kontrimu ir pripažįsta, kad Alfredas Bumblauskas yra Žemaitijos gėda! O prieš Antaną Kontrimą lenkiame galvas ir sakome didžiulį DIEKOU!

Parengta pagal alkas.lt ir Telšių žinios inf.


Patiko? Pasidalinkite!