Patiko? Pasidalinkite!

Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen kategoriškai prieš JAV sankcijų įvedimą projekte dalyvaujančioms Europos įmonėms laikantis teisinių standartų

Europos Komisija nepritaria JAV sankcijoms dėl „Nord Stream-2” dujotiekio, praneša „Der Spiegel„.

„Europos Komisija kategoriškai prieš sankcijų įvedimą projekte dalyvaujančioms Europos įmonėms laikantis teisinių standartų”, — cituojama EK pirmininkės Ursulos von der Leyen publikacija.

„Nord Stream-2” projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Dujotiekis eis per teritorinius vandenis arba Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtines ekonomines zonas. Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi JAV vasalės Ukraina, Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat ir pati JAV, kuri siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

Ukraina priešinasi „Nord Stream-2”, nes baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito. Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą.Rusija ne kartą pareiškė, kad „Nord Stream-2” yra grynai komercinis projektas.

JAV Iždo departamentas paskelbė, kad dujotiekiams „Nord Stream-2” ir „Turkish Stream” įsigaliojo sankcijos. Vašingtonas reikalavo, kad su dujotiekiu susijusios bendrovės nedelsiant nutrauktų statybas. „Allseas”, užsiimanti „Nord Stream-2” tiesimu, jau sustabdė darbą.

Vokietijos vyriausybė pareiškė, kad „atmeta tokias ekstrateritorines sankcijas”, nukreiptas „prieš Vokietijos ir Europos bendroves”.Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pasirašė šalies gynybos biudžetą, kuriame buvo įvestos ribojamosios priemonės Europos įmonėms, dalyvaujančioms įgyvendinant projektus.

Per du mėnesius nuo dokumento įsigaliojimo dienos turi būti išrinkti tie, kuriems bus taikomos sankcijos. Šias sankcijas kritikavo Vokietijos kanclerė Angela Merkel, pažymėdama, kad Berlynas nesutinka su šia praktika.

SN ir Der Spiegel inf.


Patiko? Pasidalinkite!