Patiko? Pasidalinkite!

Pažymėtina, kad tarp respublikos gyventojų simpatijų pirmą vietą užima toli gražu ne JAV, nepaisant proamerikietiškos Vilniaus orientacijos

VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Agentūra „TNS LT” atliko sociologinį tyrimą ir nustatė, kad 42 procentai Lietuvos gyventojų teigiamai vertina Rusiją, 54 procentai — neigiamai.

Tyrimas buvo atliktas Europos tarnybos „Eurobarometer” užsakymu.Kalbant apie Lietuvos partnerius Europos Sąjungoje ir NATO, jų atžvilgiu simpatijos išsirikiavo taip.

Lietuvių simpatijų lydere tapo Vokietija — ją teigiamai vertina 91 procentas respondentų.

Antrojoje vietoje yra Prancūzija (86 procentai), trečiojoje atsidūrė Didžioji Britanija (80 procentų).Pažymėtina, kad ketvirtą vietą užėmė Japonija (79 procentai), o JAV — tik penktą (74 procentai).

Tačiau, pasak politologo Jurijaus Dolinskio, „42 procentai tų, kurie simpotizuoja Rusijai — tai gana didelis rodiklis Lietuvai”, atsižvelgiant į antirusiškas nuotaikas, kurias nuolat skatina Lietuvos Respublikos valdžia ir žiniasklaida.

Be to, oficialaus Vilniaus simpatijos Vašingtonui taip pat neatnešė rezultato, kurio tikėtasi: teigiamai JAV įvertino toli gražu ne šimtas procentų Lietuvos gyventojų. Pasak eksperto, „tai yra rimtas ženklas Lietuvos valdžiai susimąstyti”.

sputniknews.lt

Būkime vieningi parama paremti gif

 


Patiko? Pasidalinkite!