Patiko? Pasidalinkite!

Kas yra Valstietis? Žemės ūkio darbininkas, dirbantis (ir paprastai gyvenantis) kaimo vietovėje. 

Tokia įsivaizdavimas ir supratimas apie valstietį, yra beveik pas kiekvieną žmogų. Valstietį žmogų įsivaizduoja, kaip paprastą žmogelį, su kuriuo galima nuoširdžiai pakabėti, apie žemės ūkį, bites ir ora. Na, o jeigu jis dar ir žaliasis, tada galima apie gamtą ir giliau, pakapstyti. Apie gamtos reikšmę žmogaus gyvenime, o galų gale, kad gamta yra, kaip visuma, kurios dalimi esame, męs, tie valstiečiai, paprasti kaimo žmogeliai.

Kas tu toks, jei save vadini žaliuoju valstiečiu, o esi juodasis žemgrobys, kuriam, tie valstiečiai vergauja?

Tokiu atveju, tu esi valstiečio išnaudotojas, kurio jėgą išnaudoji sau, kad pasipelnyti. tarkim aš kaip valstietis turiu gabalą, žemės ir auginu grūdus. Užauginęs, juos noriu parduoti, nes neturiu sąlygų jų sandėliuoti, o jeigu per rugiapjūtė, oras drėgnas, juos reikia dar ir džiovinti. Ką tada valstietis daro? Jis savo drėgnus grūdelius veža pas poną, kuris save vadina “Valstiečiu”, kad šis tuos grūdus nupirktų.

Ponas, tuoj pat nustato savo sąlygas ir vargšui valstiečiui už jo triūsą pasiūlo labai mažą kainą, nes žino ponas, kad valstietis neturės kur jų dėti. Taip valstietis save vadinantis žaliuoju išduria tą kuris iš tikro yra žalias.

Ponas prilupęs iš vargšų valstiečių triūso pinigo, nutarė išgelbėti Lietuvą

Į draugiją prisikviečia bendraminčių, kurie vadovaujasi paprasto valstiečio logika, sąžine ir supratimu. Surinkęs, sudaro iš “Valstiečių” profesionalų komandą ir bando demonstruoti, Lietuvos gelbėjimą.

Pradeda gelbėti Lietuvą  nuo apaugusių miškų, (kad šviesiau, būtų), o jeigu rimtai, kad eilinį kartą pinigo išlupti. Tokia oligarchinio apsimetėlio valstiečio logika,- kas auga, tas parduodama.

Vaikai ir tie tapo preke. Viskas tapo preke. O kur dar moralė ir dorovė pagoniška, po kuria oligarchas valstietis slepiasi? Pagoniui aplamai, brangus kiekvienas medis ir auganti žolė. Brangus ne pinigine prasme, o brangus kaip gyvas sutvėrimas.

Laikas apsišaukėliams “Valstiečiams” pergalvoti ir susidėlioti savo vertybes jeigu jų dar kiek likę.

Žalumos iš valstiečių liko, tik Skvernelio, kaip policininko uniformos spalva, daugiau visiškai žalumo nesimato, na nebent žaluma jaučiasi politikos suvokime, kaip sakant, -visiški žali.

Prognozė

Kaip jau matome, “Valstiečius” paliko Mindaugas Puidokas, kuris prisistato, kaip aukštesnės moralės ir vertybių puoselėtojas. Tai, kad lakstantis Puteikis, pabėgo, nieko čia keista, tai tiesiog eilinis “politiko turisto” gudrus ėjimas.

Prognozė liūdna, valstiečių balsai prezidento rinkimuose pabirs visiems po truputį, nes vieningos, tikros “Valstietiškos”, sąžiningos politikos, žmonės taip ir neišvydo. Būdami, valdžioje “Valstiečiai” tampa “Karbauskiniais” ir ne daugiau.

Negelbėja ir žviegimas, kad  “Rusai puola”, “Rusai grėsmė”. Žmonėms ne to reikia, jie nori paprastos, nuoširdžios, sąžiningos politikos, kuri būtų kardinaliai kitokia, nei buvo ligi šiol.

Neišeina, nieko padaryti? Atvirai imkite žmonėms ir pasakykite, kad nesigauna. Kiek pasodinta valstybinių vagių, kiek atleistą korumpuotų teisėjų, prokurorų, nuo kurių veiklos beveik kenčia visi aktyvūs visuomenininkai? Neina perimti iš Landsberginių, kontrolės? Vadinasi esate skysti ir nereikėjo žmonėms meluoti, kad imsite ir pakeisite.

Linas Naujelis


Patiko? Pasidalinkite!