Patiko? Pasidalinkite!

LR Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad aktyvus mūsų karių įsitraukimas į tarptautines operacijas įtvirtina ir mūsų šalies saugumą. Lietuvos kariai šiuo metu tarnauja Afganistane, Irake, Kosove, Ukrainoje, Malyje, Centrinėje Afrikos Respublikoje, taip pat jūrų operacijose Indijos vandenyne bei Viduržemio jūroje.

O dabar pasiremkime logika ir blaiviu protu: pagalvokime, kaip mūsų kariai atrodo tos šalies gyventojų akivaizdoje (tuo labiau, jei tos šalys jų net nekvietė)? Kai kurių šalių žmonių akyse mūsų kariai yra tiesiog okupantai.

Gitanui Nausėdai atrodo kitaip ir gana aišku, kodėl…

Prezidentūra pranešė, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas, antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu, aptarė Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų dalyvavimą tarptautinėse operacijose ir misijose.

Pasak šalies vadovo, Lietuvos įsitraukimas į NATO, Europos Sąjungos ir Jungtinių Tautų operacijas bei misijas įtvirtina šalies, kaip aktyvios globalaus saugumo dalyvės ir patikimos sąjungininkės, vaidmenį.

„Veikdami išvien su sąjungininkais ir partneriais, kaupiame vertingą patirtį ir siunčiame gerų signalų apie mūsų karių profesionalumą ir puikią parengtį. Aktyvus įsitraukimas į tarptautines operacijas įtvirtina ir mūsų šalies saugumą“, – sakė Prezidentas.

Susitikime krašto apsaugos ministras ir kariuomenės vadas pristatė Lietuvos dalyvavimą konkrečiose tarptautinėse operacijose ir misijose, kokių rezultatų iki šiol pasiekta ir su kokiais iššūkiais susiduriama. Atskirai aptarta NATO karinė misija Afganistane ir šiuo metu vykstančios diskusijos dėl jos likimo.

Seimas yra suteikęs mandatą Lietuvos kariams ir civiliams krašto apsaugos sistemos tarnautojams dalyvauti 11 tarptautinių operacijų ir misijų. Lietuvos kariai šiuo metu tarnauja Afganistane, Irake, Kosove, Ukrainoje, Malyje, Centrinėje Afrikos Respublikoje, taip pat jūrų operacijose Indijos vandenyne ir Viduržemio jūroje.

Šių metų pabaigoje Prezidento vadovaujama Valstybės gynimo taryba spręs dėl Lietuvos karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų dalyvavimo tarptautinėse operacijose ir misijose 2022–2023 m. laikotarpiu.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!