Patiko? Pasidalinkite!

Šiaulių apskritis 1941 m. rugpjūčio 3 d. Laikinoji vyriausybė Joną Noreiką paskyrė Šiaulių apskrities viršininku.

1941m. spalio 1d. Jonas Noreika rašte rašo:  „tos apskritys, kurios šią akciją labai gerai praves, gaus Hakenkriauzo vėliavėlę arba Hitlerio nuotraukas.“ Įdomu kas labiau pritinka antinaciniam rezistentui, gauti nacistinę vėliavą su svastika ar Adulio nuotrauką? Įdomūs tie tėvynės gynėjai, kurie mato, tik viena „akimi“ ir girdi, tik viena „ausimi“.

Jonas Noreika Hitlerio nuotraukas už akciją

Vilniaus universiteto (VU) profesorius Vytautas Radžvilas su rinkimų komitetu „Vytautas Radžvilas“ – „Susigrąžinkime valstybę“ renka parašus ir planuoja dalyvauti šiais metais vyksiančiuose Europos Parlamento (EP) rinkimuose.

Šis aktyvus visuomenės veikėjas prijaučiantis tautininkų ideologijai, neliko abejingas ir Jono Noreikos – Vėtros atminimo lentos sudaužymui, kurią sudaužė kitas kandidatas į Europos parlamentą prof. dr. Stanislovas Tomas.

„Žvelgdami į tą tuščią vietą ant sienos, kur kabojo Lietuvos didvyriui pagerbti skirta atminimo lenta, supraskime, kad jeigu nesitelksime ir tylėsime, tokia pat tuščia vieta liks iš Lietuvos valstybės. Lietuvoje siautėja Putino penktoji ir šeštoji kolonos. Dabar jau išvien. Neapykanta lietuvių tautai ir pačiai Lietuvos valstybei puikiai vienija atvirai prorusiškus, o taip pat ir europietiškais lozungais besidangstančius Lietuvos priešus. Tyčiojimasis iš partizanų iš pradžių paverstas norma knygose, o dabar persikelia į sostinės gatves.“

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!