Straipsnis po straipsnio Lietuvos spaudoje apie tai, kaip blogai buvo Sovietų Sąjungoje. Štai autorė neįsivaizduoja kaip moterys sovietmečiu skalbė, štai rašliava, kad butų niekas nedalino (o dalino!), štai apie per dideles kainas ir menką maisto pasirinkimą – tik vienos rūšies pienas, tik vienos rūšies grietinė, tik vienas sviestas, dešrų dešrelių popierinių ir iš mėsos pakaitalų nebuvo, o tik kelios rūšys ir visos iš mėsos, ledų iš palmių aliejaus įvairovės nebuvo, gmo produkcijos nebuvo… žodžiu, Seubas Seubyngas.
Tokie straipsniai sukelia tik atmetimą ir pasibjaurėjimą. Natūralu taip reaguoti į melą ir šlykščią propagandą. Juolab, kad dar niekas nepamiršta. Tikslas tokių rašliavų keisti tikrus prisiminimus įteigtais, o jauniesiems mankurtams – plauti smegenis ir į tą švarią tuštumą diegti RUSOFOBIJĄ.
O kaip baisu to meto idealizmo, dorumo, naivumo ir gerumo. O viso to buvo nors vežimu vežk. Ne taip kaip dabar – su žiburiu nerasi. O kaip baisu tikrų anos ir šios sąjungų palyginimų. Todėl griaunami paminklai, perrašoma istorija, išbraukiami to laikmečio autoriai iš mokyklinių programų, atsisakoma rusų kalbos ir Didžiosios rusų kultūros.
Baisu tikrų palyginimų. Baisu, kad kažkas pakels galvą, išties nugarą ir palygins dvi sąjungas ne šios sąjungos naudai. O ne šios sąjungos naudai daug kas.
• Švietimas ir vaikų auklėjimas. Ir kalbu ne tik apie mokyklinę programą įvairių disciplinų, bet ir apie tai, kad vaikai buvo mokomi gerumo ir darbštumo. Klasė turėdavo „šefuojamą“ vienišą senolį, kuriam teikdavo visokeriopą pagalbą – eidavo į parduotuvę, tvarkydavo namus, padėdavo suruošti malkas žiemai ir pan. Darbštumo pamokos kuo puikiausiai vyko kolūkių laukuose ir niekam į galvą nešovė to vadinti vaikų išnaudojimu.
Beje ir tautiškumą puoselėjome. Vaikščiojome po kaimus ir rinkome bei užrašinėjome tautosaką – liaudies dainas, pasakas, sakmes, patarles, frazeologizmus, pasakojimus. Dainavome liaudies dainas, šokome liaudies šokius.
Iš tikrųjų sunku įsivaizduoti, kas būtų Sovietų Sąjungoje tom išgamom, katros teikia siūlymą kastruoti vaikus, o mokyklose tą kastraciją reklamuoti, kaip LAISVĘ BŪTI SAVIMI nesubrendusiems, imliems proteliams.
• Ne šios sąjungos naudai maistas, ekologija, žemės ūkis.
• Medicina.
• Tautiškumas.
• Kultūra.
• Menas.
• Dora ir moralė.
• Ir netgi LAISVĖ ŽMOGAUS IR ŽODŽIO ne šios sąjungos naudai.
• Ir ŽMONIŠKUMAS taip pat ne šios sąjungos naudai.
Eimantas Alvijas Kileris
Tik geriausi prisiminimai iš Tarybinių laikų. Visi kaip vienas buvom už savo Tėvynę kovoti. Tikėjome kad dirbame savo vaikų ateičiai, kad ateitis bus dar geresnė. Deja Gorbačiovui “suskaldžius” TSRS visur paplito vakarų šakalai. Labiausiai jiems pasisekė Ukrainoje. Jie nuo mažens mokyklose diegė propagandą, kad “rusas blogas”, “rusą reika žudyti”. Dabar laimingi, kai planas pavyko išugdyti nekenčiančią rusų fašistų kartą. Lietuvoje jiems tai nelabai pavyko, todėl dabartinė valdžia “forsuoja įvykius”, griaudami paminklus, “perrašinėdami istoriją”, grasindami bausmėmis už tiesos sakymą. Reikia tikėtis, kad tiems velnio išperoms išmuš atpildo valanda.
Kadangi esu pagyvenęs žmogus, galiu paliudyti, kad viską ką dabar turiu gavau ar užsidirbau tarybiniais laikais, ir butas, ir auto ir kol. sodas ir aukštasis iš silavinimas ir vaikai sėkmingi. Taip kad nereikia perlenkti lazdos…
Svarbiausia net ne tai, ar visko buvo, gal šiek tiek ir mažiau, bet viskas buvo SAVA.
Ka ten kalbeti,tai buvo pasakyški nuostabus laikai..
Man labai gaila kad sulygindami socvietinius laikus su dabartiniais mes visiskai nesalaikome padorumo.Na buvo tuo laiku savu negeroviu,bet buvo ir geru patirciu,kaip ir dabar.Tiesiog viskas priklauso n uo paciu zmoniu ir aisku nuo valdzios.Geriau isigrininkim ir viskas taps aisku.Smerkti ir meluoti yra nepadoru,juk dar like tu laiku liudininku
Lietuva yra prasiskolinusi iki ausų parazitinė valstybė, jei nebūtų tarybiniais laikais pastatytų namų ir nutiestų kelių, gyventume kaip Afganistane.
Tegul nepasakoja ,kad buvo blogai. Turėjom darbus,gavome algas. Pinigų turėjome. maistas buvo kokybiškas ir skanus. Dešrelės ir dešros tikrai kvepėjo mėsa. Ir buvo skanios. dabar tai nesuprasi ką valgai. Skonio nėra,tik vieni pipirai. Prekių ko reikėjo gavome. Nebuvo Lietuvoje nuvažiuodavom į Latviją.,Baltarusiją .Kas norėjo mandresnių rūbų pirkdavo turguose Klaipėdoje. Atvežtų jūreivių. bet jaunoms šeimoms butais aprūpindavo.Eilės buvo. Nereikėjo lysti į skolas bankams ,kad būti apsiženijus visą gyvenimą su banku. Kad dabar taip būtų maistas pigus ir skanus. be jokių E. Mokėmės kas tik norėjo, nebuvo jokių skirstymų mokyklose. Ir vaikai baigė mokslus .Dabar jau anūkams sunku ir nesuprantama. kaip vaikams nereikia,tai matematikos, tai chemijos ar fizikos mokytis. Viską mokėmės. Vaikai turi visko mokytis ,dėl bendrao išsilavinimo. Tokio bardako niekada nebuvo kaip dabar valstybėje.
Ir aš taip manau. Ir dauguma taip mano, kurie tuo laiku gyveno. Pasiskaitykite vyresnių žmonių komentarus ir įsitikinsite. Jaunimui nereikėtų komentuoti, nes jie nežino, o konservatorių tikslas – apjuodinti anuos laikus.
Pritariu jums šimtu procentų,kad buvo geriau,nei dabar,makaronų mums ant ausų nekabino.