Patiko? Pasidalinkite!

Visada esame pasirengę „įjungti” atsarginius planus! Jei nutiktų taip, kad pagrindinėse penkiose ligoninėse (Santaros ir Kauno klinikose, Respublikinėje Šiaulių, Respublikinėje Panevėžio ir Klaipėdos universitetinėje ligoninėse), koordinuojančiose koronavirusu (COVID-19) užsikrėtusių pacientų srautus, pradėtų trūkti vietų – lovų, nedelsiant įsijungtų saugikliai.

Šiuo metu iš viso šiose penkiose gydymo įstaigose yra 401 vieta, kur galima guldyti ir gydyti koronavirusu užsikrėtusius pacientus.

Jei prireiktų, minėtose gydymo įstaigose jau artimiausiu metu būtų galima skirti dar 262 vietas – lovas šiuo virusu užsikrėtusiems pacientams. Žinoma, tokiu atveju dalis kitų gydymo paslaugų turėtų būti ribojamos, t.y. teikiama mažiau, o kai kurios gali būti net stabdomos. Pavyzdžiui, planinės operacijos, kurios gali palaukti.

Taip pat noriu paaiškinti ir nuraminti, kad būtinoji pagalba bus ir toliau teikiama, kaip ir iki šiol. Taip buvo ir pavasarį, suvaldant pirmąją viruso plitimo bangą. Tad žmonės, pavyzdžiui, patyrę infarktą, insultą, lūžius, patekę į avariją, onkologiniai pacientai ir pan. gaus būtinąją pagalbą. Ir gydymo įstaigos tai turi užtikrinti. Prie būtinosios pagalbos priskiriamos ir gimdymo paslaugos, nes į pasaulį ateinantys kūdikiai negali laukti, kol baigsis koronaviruso plitimas.

Na, o jei nutiktų taip, kad nepakaktų ir minėtų papildomai įkurtų gydymo vietų vadinamosiose kovidinėse ligoninėse, esame numatę, kad iš regione esančių rezervinių 587 vietų, būtų galima skirti būtent šių pacientų gydymui.

Žinoma, svarbu suprasti ir tai, kad į ligonines guldomi ne visi pacientai. Štai tie, kuriems diagnozuota lengva viruso forma, jie gali gydytis namuose, ambulatoriškai, konsultuotis su gydytojais nuotoliniu būdu.

Jei nutiktų ir taip, kad nepakaktų ir papildomai įkurtų gydymo vietų regionuose, tektų atsisakyti dar didesnio skaičiaus planinių paslaugų ar net pasitelkti papildomą infrastruktūrą.

Taigi esame apgalvoję žingsnius į priekį ir nuolat juos deriname su organizuojančiomis ligoninėmis,- teigė Aurelijus Veryga.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!