Patiko? Pasidalinkite!

2020-10-23 Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu panaikinta Vilniaus apygardos teismo 2020 m. balandžio 15 d. išteisinamojo nuosprendžio dalis. Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu Gedvydas Vainauskas ir Rolandas Paksas pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu ir jiems už šio nusikaltimo padarymą paskirtos bausmės.

G. Vainauskas ir R. Paksas buvo kaltinami prekyba poveikiu – susitarimais pasinaudojant visuomenine padėtimi, pažintimis ir kita įtaka paveikiant Aplinkos ministerijos tarnautojus, kad šie kuo skubiau atliktų prekybos tinklo „Norfa“ prekybos centro Prienuose statybos užbaigimo procedūrą.

Apeliacinės instancijos teismui, įvertinusiam byloje surinktus duomenis, G. Vainausko ir R. Pakso tarpusavio pokalbius, neliko jokių abejonių dėl jiems pareikštų kaltinimų pagrįstumo. Teisėjų kolegijos vertinimu, R. Paksas aiškiai suprato jam G. Vainausko pateikto pasiūlymo esmę ir, pradėdamas domėtis jo įgyvendinimo galimybėmis, sutiko su pateiktu pasiūlymu, t. y. pažadėjo ir susitarė priimti G. Vainausko pažadėtą ir pasiūlytą pinigų sumą, sutikdamas paveikti valstybės tarnautojus, kad jie kuo skubiau atliktų prekybos tinklo „Norfa“ statomo pastato statybos užbaigimo procedūrą. Dėl šių neteisėtų veiksmų Lietuvos apeliacinis teismas G. Vainauską ir R. Paksą pripažino kaltais (Baudžiamojo kodekso 226 straipsnio 3 ir 4 dalys).

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendžiu, siekiant užtikrinti, kad atsakomybėn už korupcinio pobūdžio nusikaltimus patrauktiems asmenims būtų taikomos veiksmingos, proporcingos bei atgrasančios sankcijos, už prekybą poveikiu G. Vainauskui paskirta 26 362 Eur bauda, R. Paksui – trejų metų laisvės atėmimo bausmė, bausmės vykdymą atidedant dvejiems metams ir trims mėnesiams bei paskiriant 25 MGL dydžio įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Teismas, spręsdamas dėl bausmių skyrimo, įvertino padaryto nusikaltimo pobūdį ir pavojingumo laipsnį, baudžiamojo proceso trukmę, nusikaltimu padarytą žalą valstybei, sukeltą didelį rezonansą visuomenėje. Teisėjų kolegijos nuomone, korupcinio pobūdžio nusikaltimai, ypač padaryti žinomų politikos veikėjų, pakerta visuomenės pasitikėjimą valstybe, jos tarnautojais ir visa viešojo administravimo sistema.

apeliacinis.lt


Patiko? Pasidalinkite!