Patiko? Pasidalinkite!

Ar tai gaujų karai, kurie skundžia vieni kitus, ar kruopštus pareigūnų darbas? Pagal visą paviešintą informaciją ir sklindančią informaciją visuomenėje, galima spėti, kad “savi skundžia savus”

Marijampolės apskr. VPK Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai disponavo informacija, kad per Kalvarijos savivaldybę bus gabenami dideli kiekiai akcizinių prekių, t. y. cigarečių. Atlikus kriminalinės žvalgybos veiksmus, buvo nustatyta, kad cigaretės gabenamos automobiliu „Škoda Superb“, su lietuviškais valstybiniais numeriais (numeriai suklastoti ir nepriklauso minėtai transporto priemonei). Minėtas automobilis bus lydimas kitų dviejų automobilių – „Peugeot 307“ bei „VW Passat“. Buvo nustatyta, kad cigarečių krovinys gabenamas keliu Kalvarija-Gražiškiai-Vištytis. Spalio 22 d. buvo gauta informacija, kad tos pačios dienos vakare bus gabenamas akcizinių prekių krovinys, tad nedelsiant buvo nuspręsta surengti sulaikymo operaciją.

Siekiant užtikrinti, kad akcizinių prekių krovinį vežantis bei jį lydintys automobiliai neturėtų galimybės pabėgti, sulaikymo operacija buvo atliekama kelyje Kalvarija-Gražiškiai-Vištytis (Jurgežerių k., Kalvarijos sav.).

Spalio 22 d. apie 19 val. minėtame kelyje buvo pastebėtas automobilis „Peugeot 307“, toliau nuo jo atsiliekantys automobiliai „Škoda Superb“ ir „VW Passat“. Buvo nuspręsta sulaikyti minėtus automobilius, tačiau „Škoda Superb“ automobilio vairuotojas (g. 1978 m.) nepakluso teisėtiems pareigūno reikalavimas sustoti, staiga sustabdė transporto priemonę, apsisuko, padidino greitį, bandė išvengti sulaikymo, todėl buvo panaudota priverstinio stabdymo priemonė – „ežys“. Automobilis pervažiavo „ežį“, tačiau važiavo toliau, kadangi kelias buvo užblokuotas, „Škoda Superb“ automobilio vairuotojas pervažiavo dar vieną „ežį“, taranavo tarnybinę transporto priemonę ir nuvažiavo į pakelės griovį. Buvo sulaikyti ir akcizinių prekių krovinį lydėję asmenys (g. 1981 m. ir g. 1978 m.). Visi trys asmenys – Lenkijos piliečiai.

Paaiškėjo, kad „Škoda Superb“ automobilyje buvo neteisėtai gabenamas akcizais apmokestinamas krovinys – cigaretės, su Baltarusijos Respublikos banderolėmis. Iš viso 49 cigarečių dėžės, kurių vertė – apie 78 000 eurų. Taip pat automobilyje buvo rasta 3 komplektai suklastotų valstybinių numerių ženklų, racijos, didelė pinigų suma, pirštinės. Pažymėtina, kad automobilis buvo pritaikytas neteisėtai gabenti cigarečių krovinį ir sprukti nuo policijos pareigūnų. Automobilis buvo su „Runflat“ padangomis, kurias sunku pradurti, o su pradurtomis padangomis galima toliau važiuoti, automobilio variklio darbinis tūris – 3,6 l, 191 kw. Automobiliuose, kurie lydėjo „Škoda Superb“ automobilį buvo rasta radijo ryšio stotelės, didelės pinigų sumos, „kontrabandistų“ naudojami „BlackBerry“ telefonai.

Marijampolės apskrities policijai vadovaujantis Elanas Jablonskas pabrėžia, kad kova su šešėliu stiprėja ir toliau išliks prioritetu įstaigos aptarnaujamoje teritorijoje.

Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso 199-2 str. 2 dalį. Už šią neteisėtą veiką gresia bauda arba laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Tyrimą kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūra.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!