Patiko? Pasidalinkite!

Iš anksto masėms paruošta suformuota nuomonė primena greitojo maisto paruošimo užeigas – greita, skanu ir patogu. Greitas maistas kaip ir įtikinamas masėms skirtas skanus melas dažniausiai taip pat būna greitas ir patogus tuom, kad būna lengvai visiems prieinamas.

Gauti tokiai naratyvo porcijai užtenka tik įsijungti TV, klausyti ir žiūrėti. Sveikas ir kokybiškas maistas vietoje cheminio sintetinio surogato lygiai taip pat kaip ir kokybiška informacija reikalauja pastangų ir laiko. Tam, kad pagaminti arba pasirinkti sveikesnį patiekalą reikėtų pasigilinti į ingredientus, maistinės vertės skirtumus.

Lygiai taip pat ir su informacija reikėtų pasigilinti koks iš tikrųjų galėtų būti jos turinys ir atskirti galimas kenksmingas medžiagas, kurios iš pirmo žvilgsnio gali skaniai ir patraukliai atrodyti. Kokybiška informacija reikalauja papildomai skiriamo laiko, analizės, sintezės ir be abejo šviesios logikos. Lengviausias būdas – prisikimšti “tiesos” hamburgerių iš greitojo maisto užeigos vadinamos TV ir tiesiog auginti melo viršsvorį.

Beje ir jeigu bandytum iš šono kam nors pareikšti pastabą tiek dėl nekokybiško maisto tiek ir dėl nekokybiškos informacijos, ir vienu ir kitu atveju nemaloni ir negatyvi reakcija būtų labai net panaši. Tokiam žmogui taptum priešu, taptum blogu žmogumi, nes tai būtų pasikėsinimas į jo patogumui sukurtas saldžias iliuzijas, kurios gali akimirksniu išgaruoti proto blaivinimo pasekmėje.

Michail KN


Patiko? Pasidalinkite!