Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis neseniai sprogdintą Krymo tiltą pavadino taikiniu, kuris turi būti neutralizuotas. „Mums tai yra priešo objektas, pastatytas ne pagal įstatymus. Todėl turime tikslą neutralizuoti (susprogdinti) objektą, kuris neša karą, o ne taiką“, – kalbėdamas saugumo forume pabrėžė Ukrainos vadovas. „Krymo tiltas, tai ne tik logistikos kelias, tai kelias, naudojamas karui pamaitinti amunicija, ir tai daroma kasdien“, – sakė šalies lyderis.

Krymo tiltas – dviejų kelių tiltas per Kerčės sąsiaurį, jungiantis Kerčės pusiasalį Kryme ir Tumano pusiasalį Rusijoje. Tilto statybas finansavo Rusijos federacija. Jis kainavo apie 228 mlrd. rublių ir yra brangiausias tiltas Europoje.

Krymo vežėjų ir ekspeditorių asociacijos duomenimis, per dieną į pusiasalį vidutiniškai įvažiuoja apie 850-900 vilkikų. Taigi vien ilgomis transporto priemonėmis į Krymą per dieną atgabenama apie 16 000-18 000 tonų krovinių. 

2019 metais rekordinis automobilių skaičius, per vieną dieną kirtęs Krymo tiltą – 36 900 automobiliai. Tai pranešė Rusijos Federacijos transporto ministerija.

SN inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!