Patiko? Pasidalinkite!

Rusijoje euras kainuos pigiau nei doleris Rusijos dujų embargo atveju

Embargas – draudimas importuoti arba eksportuoti nustatytas prekes iš nurodytos valstybės, visos prekybos ar kitų tarptautinių santykių ribojimas ar net visiškas draudimas, pavyzdžiui, laivų ar lėktuvų priėmimo blokavimas.

„Barclays“ analitikai perspėjo, kad euro zonos BVP sumažės 5 procentiniais punktais ir euro kursas žemiau pariteto su doleriu, jei Rusija nutrauks dujų tiekimą dėl karinio konflikto Ukrainoje eskalavimo.

„Jei Rusija uždarys savo dujų čiaupus (Europoje), tikimės, kad EUR USD porelė nukris žemiau pariteto“, – sakoma Barclays pranešime apie didėjančią įtampą. „Mūsų ekonomistai apskaičiavo, kad dėl visiško Rusijos tiekimo praradimo kartu su balanso normavimu euro zonos BVP per vienerius metus gali sumažėti daugiau nei 5 procentiniais punktais“.

Spaudimas Europai užsitikrinti alternatyvų dujų tiekimą sustiprėjo ketvirtadienį, Maskvai įvedus sankcijas valstybinio „Gazprom“ dukterinėms įmonėms Europoje kitą dieną po to, kai Ukraina nutraukė svarbų dujų tranzito maršrutą.

Maskvoje rublis dolerio atžvilgiu sustiprėjo virš 63 ir euro atžvilgiu pasiekė naują aukščiausią lygį per 5 metus

Rusijos rublis Maskvoje penktadienį pirmą kartą nuo 2020 m. vasario pradžios pakilo virš 63 už dolerį ir pasiekė naują penkerių metų aukščiausią lygį euro atžvilgiu, kurį lėmė nuolatiniai prekybos valiuta apribojimai.

Rusijos Federacijos centrinio banko valiutų kursai: rublio kursas dolerio, euro, grivinos, liros, tengės, juanio atžvilgiu

Nuo 140 rublių už dolerį iki 63 rublių…

Šeštadienio kursai:

  • 63,7799 rubliai už 1 dolerį
  • 65,7939 rubliai už 1 eurą
  • 25,0865 rubliai už 1 Baltarusijos rublį
  • 21,6002 rubliai už 10 Ukrainos grivinų
  • 41,5061 rublis už 10 Turkijos lirų
  • 14,6701 rublis už 100 Kazachstano tengų
  • 93,6542 rubliai už 10 Kinijos juanių

Ar nutiks taip, kad euras taps visiškai bevertis?

Anot Thomson Reuters


Patiko? Pasidalinkite!