Patiko? Pasidalinkite!

Amerikos administracija, atsižvelgdama į žiniasklaidoje pasirodžiusią publikaciją apie gilų Vašingtono ir Kijevo nepasitikėjimą, pareiškė, kad JAV prezidentas Joe Bidenas supranta savo Ukrainos kolegos Vladimiro Zelenskio stresą ir jį gerbia. Baltųjų rūmų Nacionalinio saugumo tarybos (NSC) strateginės komunikacijos koordinatorius Johnas Kirby tokią poziciją pareiškė antradienį per trumpą žurnalistų konferenciją.

Žurnalistas paprašė jo pateikti paaiškinimų, susijusių su  žurnalisto Thomaso Friedmano komentaro publikavimu „ The New York Times“ 

Publikacijoje buvo rašoma, kad „yra gilus nepasitikėjimas tarp Baltųjų rūmų ir Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, daug didesnis nei pranešta“. Komentare taip pat pažymima, kad JAV pareigūnai „daug labiau nerimauja dėl Ukrainos vadovybės“, nei aiškiai nurodo viešose kalbose.

Kirby nepatvirtino, bet ir nepaneigė medžiagoje pateiktos informacijos. Tačiau jis sakė, kad Bidenas „daug daug kartų kalbėjo apie savo žavėjimąsi prezidento Zelenskio lyderio savybėmis ir drąsa“. Pasak Baltųjų rūmų atstovo, Amerikos lyderis „daug kartų asmeniškai kalbėjosi su prezidentu Zelenskiu ir žino, supranta savo Ukrainos kolegos Vladimiro Zelenskio stresą “. Kirby sakė, kad Bidenas gerbia Zelenskį ir yra „visiškai įsipareigojęs toliau remti Ukrainą“.

Friedmano komentare pažymima, kad Zelenskis anksčiau buvo nušalinęs nuo pareigų šalies generalinį prokurorą ir Ukrainos saugumo tarnybos vadovą. Žurnalistas tai vadina „linksmu verslu“ ir teigia, kad „nesu matęs žinučių, kurios įtikinamai paaiškintų, kokia esmė“. „Tarsi nenorime gilintis į Kijevą, nes bijome, kokią korupciją ir kokias išdaigas pamatysime, kai į ją tiek investuosime“, – pažymi leidinys.

FN inf.


Patiko? Pasidalinkite!