Patiko? Pasidalinkite!

Tvoros pasienyje su Baltarusija statyba prasidės pasienio ruože prie Druskininkų, o didžiausiu iššūkiu taps medžiagų tiekimas, pirmadienio spaudos konferencijoje kalbėjo UAB “EPSO-G” generalinis direktorius Rolandas Zukas.

Zukas tikino, kad jo valdoma įmonė turi pakankamai patirties tokiams projektui. Jo teigimu, iki rugsėjo vidurio bus atlikti parengiamieji planavimo darbai bei sudėliota projekto įgyvendinimo struktūra.
“Projekto uždaviniai yra aiškūs, reikia darbus atlikti iki kitų metų rugsėjo mėnesio, tam dabar ir ruošiamės. Iki rugsėjo mėnesio vidurio mes atliksime parengiamuosius planavimo darbus, susidėliosime viso projekto įgyvendinimo struktūrą, lygiagrečiai taip pat sieksime pradėti jau pirmus darbus pačiuose svarbiausiuose ruožuose šalia Druskininkų”, – sakė Zukas.
“Mes organizuosime pirkimus taip, kad galėtume įtraukti ne tik dukterines įmones, bet ir verslo įmones, dirbančias, ko gero, ne tik Lietuvos rinkoje. Didžiausi iššūkiai, kuriuos matau, susiję su medžiagų tiekimu, nes reikia didžiulio kiekio metalo gaminių – jas reikės pagaminti ir pristatyti palei visą ištiestą ilgą sienos ruožą”, – sakė jis.
Zukas taip pat pažymėjo, kad už projekto vykdymą bus atsakinga “EPSO-G”.

Pirmadienį ministrų kabinetas susitarė, kaip bus statoma tvora pasienyje su Baltarusija. Preliminariai darbus numatyta baigti iki kitų metų rugsėjo. Fizinis barjeras turės būti įrengtas 508 km ruože.

Bendras apsauginės tvoros aukštis su spiraline viela turi būti ne mažesnis kaip 3 metrai, tvora turi būti pagaminta iš metalo ir atspari gamtinėms sąlygoms. Preliminari projekto kaina — 152 mln. eurų. Buvo nuspręsta, kad šį projektą įgyvendins valstybė valdoma įmonių grupė “EPSO-G”.

Projekto eigą prižiūrės speciali komisija, kuriai pirmininkaus premjerė Ingrida Šimonytė. Į komisijos sudėtį taip pat įeis Vyriausybės nariai, Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkas Rustamas Liubajevas bei Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė Eglė Kuklierienė.

Fizinio barjero įrengimo projektas pripažintas ypatingos valstybinės svarbos projektu, todėl, siekiant šį projektą kuo greičiau įgyvendinti, su juo susijusiems darbams bus teikiama pirmenybė, o projekte dalyvaujančios ministerijos ir kitos institucijos turės spręsti visus su projektu susijusius klausimus skubos tvarka.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!