Patiko? Pasidalinkite!

Baltarusijoje apsilankė Baltarusijos AE streso testų rezultatų partnerių taryba ir pristatė Europos ekspertų darbo rezultatus

Europos branduolinės saugos reguliavimo grupės ekspertai (ENSREG) padarė išvadą, kad Baltarusijos AE statyba atitinka organizacijos reikalavimus, pranešė RIA Novosti su nuoroda į “Rosatom” korporaciją.

Birželio 12-14 dienomis Baltarusijoje lankėsi Europos ekspertai. Vizito metu Baltarusijos AE streso testų rezultatų partnerių taryba pristatė Europos ekspertų darbo rezultatus, rengiant ataskaitą apie partnerių projekto patikrinimą.

Anksčiau ENSREG įgaliota branduolinės saugos reguliavimo institucijų ekspertų grupė Austrijoje, Bulgarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vengrijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Slovakijoje, Švedijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Ukrainoje, Ispanijoje ir Lietuvoje galėjo išnagrinėti Baltarusijos nacionalinę ataskaitą dėl streso testų.

Astravo atominė elektrinė

2018 metų kovo mėnesį jie aplankė objekto statybos aikštelę ir gavo išsamius ir operatyvius atsakymus į daugiau kaip 450 klausimų apie atskirus ataskaitos elementus.

Korporacijai pranešta, kad Europos ekspertų grupės vadovas, Didžiosios Britanijos branduolinės energetikos reguliavimo tarnybos vadovas Markas Foi pristatė audito rezultatus ir patikino, kad nacionalinė ataskaita atitinka ENSREG reikalavimus, bei patvirtino Baltarusijos atvirumą, bendradarbiaujant su ekspertais.

ES naujienų portalas Euractiv.com rašo, kad Astravo atominės elektrinės, kurios statybai labiausiai priešinasi Lietuva, streso testai atitinka reikalavimus.

Parengta pagal “eurativ.com” ir “RIA news” inf.


Patiko? Pasidalinkite!