Patiko? Pasidalinkite!

Čekijos prezidentas Milošas Zemanas kreipėsi į Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną su prašymu tiekti Čekijai „Sputnik V” vakciną, suderinus šį kreipimąsi su ministru pirmininku Andrejumi Babišu.

„Jei esu teisingai informuotas, šis prašymas bus patenkintas, tačiau, žinoma, reikės sertifikato. Man pilnai užtektų (Čekijos) valstybinio vaistų kontrolės instituto (VVKI) sertifikato”, — cituoja Zemaną RIA Novosti su nuoroda į interviu Prahos televizijos kanalui CNN „Prima News”.

Vasario viduryje Zemanas pasisakė už „vengrišką vakcinacijos kelią”, tai reiškia, kad Vengrija, kaip ir Serbija, pradėjo pirkti „Sputnik V”, nelaukdama, kol ji bus patvirtinta Europos vaistų agentūroje (EVA), ir apsiribojo nacionalinio sertifikato gavimu.

Tuo tarpu Zemanas kartu su kitais aukščiausiais Čekijos vadovais antradienį susitikime pasisakė už tai, kad vakcinuojant gyventojus būtų naudojamos tik tos vakcinos, kurios praėjo registracijos procesą EVA. Apie tai teigiama po susitikimo Prahos pilies tinklalapyje paskelbtame dokumente.

Premjeras Babišas prieš kelias savaites lankėsi Vengrijoje ir Serbijoje, kad ištirtų Rusijos vakcinos įsigijimo ir naudojimo patirtį.

Remiantis pastarųjų septynių dienų rezultatais, Čekija užima pirmąją vietą pasaulyje pagal naujų pacientų, sergančių koronavirusu, skaičių vienam milijonui žmonių — 884. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius, Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šeštadienio ryto siekia 143 379, iš jų 7266 buvo hospitalizuoti. Per epidemiją mirė 20 194 žmonės, iš jų apie 4 0000 vasario mėnesį.

Dėl toliau blogėjančios epidemiologinės situacijos respublikoje, greitai plintančios „britiško” koronaviruso mutacijos ir pasirodžius pirmiesiems pacientams su „Pietų Afrikos” atmaina, vyriausybė penktadienį ne tik paskelbė pratęsianti nepaprastąją padėtį iki kovo 28 dienos, tačiau taip pat nusprendė sugriežtinti daugybę ribojimų.

Visų pirma nuo kovo 1 dienos piliečiams draudžiama išvykti iš gyvenamosios vietos trims savaitėms be svarbių priežasčių ir patvirtinančių dokumentų. Veikia tik parduotuvės, kuriose yra maisto prekių ir namų apyvokos prekių, taip pat vaistinės. Įvesta komendanto valanda nuo 21:00 iki 5:00. Viešose vietose privaloma dėvėti respiratorius.

Tuo tarpu vyriausybė nusprendė neuždaryti pramonės įmonių, laikydama tai per didelę žalą ir taip smarkiai susilpnėjusiai šalies ekonomikai. Nuo kovo 1 dienos įmonėse ir gamyklose pradedami savanoriški visų darbuotojų testavimai kas savaitę.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną „Sputnik V” nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu.

Vaistas yra paremtas žmogaus adenovirusinių vektorių platforma ir apima dviejų komponentų įvedimą trijų savaičių intervalu. Pagrindinis privalumas yra efektyvumas ir ilgalaikių neigiamų pasekmių nebuvimas.

Vasario 2 dieną „The Lancet” paskelbė vakcinos „Sputnik V” trečiojo klinikinių tyrimų etapo rezultatus. Ekspertai nustatė, kad vaisto veiksmingumas siekia 91,6 proc.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!