Patiko? Pasidalinkite!

Penktadienį Dalia Grybauskaitė žiniasklaidai atsakinėjo į klausimus dėl Lietuvoje kilusio VSD skandalo

Žurnalistams paklausus ar ji pati yra formulavusi tam tikrų užduočių VSD, Dalia Grybauskaitė atsakė, kad to daryti politikai negali.

„Jokie politikai, jokie vadovai negali formuoti užduočių. VGT formuoja prioritetus ir poreikius, o užduotis – konkretūs tų įstaigų vadovai“.

Tai, kad negalima turbūt žino ir pirmokas, bet į klausimą ar ji yra formulavusi užduočių, taip ir neatsakė. Klausimas nebuvo, ar gali politikai, tame tarpe ir prezidentas formuluoti užduotis VSD.

Grybauskaitė pareiškė, kad esminė ir svarbiausia problema dabar yra VSD viduje.

„Daugiausia nesklandumų išryškėjo VSD vidaus, tai vidaus reikalas, kad truputį reikia apsitvarkyti namuose“, – taip pasakė žurnalistams.

Tai ką reiškia? Tiems kurie “daug kalba” apie vykdomus politinius užsakymus, juos reikia užtildyti arba pašalinti?

Grybauskaitės prezidentavimo metu, galimai padarytiems VSD nusikaltimams, atsakomybė krenta būtent ant jos pačios pečių, bet ji su tuo nesutinka.

Grybauskaitė, informaciją į viešumą iškėlusį Vytautą Baką netgi “lengvai patraukė per dantį”, kodėl jis visa tai  paviešino, tik po metų.

“Kiek jis tame dalyvauja asmeniškai. Visiems kyla klausimai, kodėl po metų kyla toks triukšmas, prieš rinkimus, kai kurių žmonių interesas, galbūt. Žinome, kad tai yra laikas, kai bus skiriamas ar perkeičiamas VSD vadovas. Tikrai labai daug klausimų, trečiųjų šalių interesas čia taip pat labai didelis“, – tikino ji.

Grybauskaitės paklausus, ar jai būnant prezidente, ji pati žinojo, kad VSD rinko žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, Grybauskaitė tai neigė.

„Jokių pažymų, jokios informacijos nesu gavusi, neturiu, ką komentuoti“, – teigė ji.

Bet tai ir vėl, klausimas buvo ne apie tai ar ji gavo ar negavo informacijos ir pažymų. Klausimas buvo ar ji žinojo, kad VSD rinko informaciją… VSD galėjo rinkti ir neteikti Grybauskaitei informacijos, o tiesiog vykdyti jos tam tikras užduotis.

Man net nekyla abejonių, kad visi šitie politiniai užsakymai buvo būtent Dalytės ir Landsbergio “UAB” užsakymai.

Nerijus Virbys


Patiko? Pasidalinkite!