Patiko? Pasidalinkite!

Internete galime pakliūti į spąstus ir prarasti asmens duomenis ar net pinigus. Deja, dauguma interneto vartotojų neįvertina pavojų, kurie tyko nesaugiose interneto svetainėse arba naudojant nesaugias interneto naršykles. Informacijos saugos paslaugas teikiančios bendrovės „Synergy Cosulting“ vadovo Tyrūno Jokubausko teigimu, kai kada nesaugu gali būti netgi naršant mums įprastose, gerai žinomose interneto svetainėse.

Telšių rajono savivaldybės svetainė “www.telsiai.lt” taip pat nesaugi

Apsilankius Telšių rajono savivaldybės svetainėje “www.telšiai.lt”, naršyklėje matome užrašą “Nesaugi”. Paspaudus ant užrašo “Nesaugi” gauname papildomos informacijos apie kylančias grėsmes.

Prarasti duomenis.png

Netikime, kad savivaldybė renka kredito kortelių informaciją ar slaptažodžius. Tai tiesiog eilinis Telšių raj. savivaldybės aplaidumas

Nuo 2018 metų liepos „Google Chrome“ naršyklė visas „http“ protokolo svetaines žymės kaip nesaugias ir apsunkins patekimą į jas. Šiuo metu tarp nesaugių minima ir Telšių rajono svetainė.

„Google“ jau kelis metus svetainių savininkus raginimas diegti SSL sertifikatus ir naudoti saugesnį protokolą „https“.

SSL sertifikatas (angl. SSL certificate) – tai elektroninis dokumentas, padedantis klientams nustatyti svetainės tapatybę ir užšifruoti tarp kliento ir serverio siunčiamą informaciją.

Klientai labiau pasitiki svetainėmis su SSL sertifikatais – duomenų saugumo garantu, būtinu visur, kur naudojami asmeniniai klientų duomenys.

Šis sertifikatas metams kainuoja nuo 7 eurų. Telšių savivaldybė tikrai pajėgi susimokėti kelis eurus, bet matomai ir vėl “gaspadoriškumo” trūkumas pakišo koją.

Įrodymas, kad Telšių rajono savivaldybė yra pasiturinti. Už 93 tūkst. eurų., įrengta autobusų stotelė, tikrai yra geras pavyzdys – kuris parodo, kad pinigų yra.

Telšiams yra taikomi aukštesni reikalavimai, nes – Telšiai save yra pasiskelbusi Žemaitijos sostine.  Žemaitijos sostinė turėtų būti geras pavyzdys ir kitoms savivaldybėms.

Nesaugių savivaldybių puslapių yra ir daugiau

Plungės, Tauragės, Akmenės, Šilutės, Klaipėdos ir Klaipėdos rajono savivaldybių puslapiai saugūs. Šiaulių, Mažeikių, Šilalės, Rietavo, Radviliškio, Skuodo ir Kelmės savivaldybių puslapiai nesaugūs.

Linas Naujelis

 


Patiko? Pasidalinkite!