Patiko? Pasidalinkite!

Skandalingai pagarsėjusio verslo magnato, finansų rinkų spekulianto, milijardieriaus Džordžo Sorošo (George Soros) valdomas vadinamasis Atviros Lietuvos Fondas (ALF) nuo 2017 m. atnaujino savo veiklą Lietuvoje.

Fondo vadovybė paskelbė, kad  rems viešosios politikos analizės centro – Vilniaus politikos analizės instituto – steigimą ir veiklą. Taip pat ketinama skirti daug išteklių Lietuvos visuomenės „proeuropietiškoms nuostatoms stiprinti“ bei „kurti atvirą visuomenę, puoselėti dialogo kultūrą, būti traukos ir saviraiškos centru jauniems Lietuvos intelektualams bei visuomenės veikėjams“. Trumpiau sakant šis fondas formuoja nuomonę per vietos parsidavelius, kuriuos jie dosniai finansuoja.

Lietuviškai — tai smegenų plovimas, įteigiant „teisingas“ politines pažiūras, ideologiją. Tai įgyvendinama per šališką žiniasklaidą ir ekspertų veiklą.

Atkurtas Atviros Lietuvos fondas savo strategijoje kaip pirmą numerį įrašė: užtikrinti naujo viešosios politikos analizės centro — Vilniaus politikos analizės instituto — steigimą ir sėkmingą jo veikimą. Institutas yra. Įsikūrė sostinės senamiesčio širdyje, prie Rotušės aikštės Didžiojoje gatvėje. Tuo pačiu adresu kaip ir Atviros Lietuvos fondas.

Taigi, kam berašytumėt Kalėdinį sveikinimą ar instituto, ar fondo darbuotojui, jūsų korespondencija nepasiklystų — adresatas juk vienas. Viešųjų įstaigų po Atviros Lietuvos fondo sparnu daugiau nei 20. O kiek dar neviešų. Atviros Lietuvos fondas (ALF) — skandalingai pagarsėjusio verslo magnato, finansų rinkų spekulianto, milijardieriaus Džordžo Sorošo (George Soros) valdomas fondas.

Europarlamentaras, britų politikas Naidželas Feražas (Nigel Farage) įspėjo apie itin didelę Džordžo Sorošo įtaką Strasbūrui ir Briuseliui. Pasak jo, Dž. Sorošas į Atviros visuomenės fondą (Lietuvoje — Atviros Lietuvos fondas) yra investavęs 18 mlrd. dolerių.

Apie JAV milijardieriaus ir filantropo Džordžo Sorošo kišimąsi į šalies vidaus reikalus ne kartą yra kalbėjęs Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas (Viktor Orbán).

Karų ir revoliucijų rėmėjas

Dž. Sorošas yra žinomas kaip „spalvotųjų revoliucijų“, taip pat „Black Lives Matter“ judėjimo JAV ir Maidano revoliucijos Ukrainoje, pabėgėlių perkėlimo į Europą (vadinamojo „Merkel plano“) ir karo Sirijoje rėmėjas.

Pavyzdžiui, Rytų Europos studijų centras savo biurą turi prestižiniame Vilniaus Žvėryno rajone, buvusioje Norvegijos Karalystės ambasados rezidencijoje.

Šis centras yra Viešoji įstaiga. Tačiau apie jos biudžetą viešai jokių skaičių nerasite. Nebent interneto svetainėje apie viešą pirkimo konkursą… vidaus patalpų valymo darbams pirkti. Patalpų plotas — 230 kv. m.

Darbas Rytų Europos studijų centre ne tik komfortiškas, bet ir perspektyvus. Ypač politinėje karjeroje. Buvęs centro direktorius konservatorius Laurynas Kasčiūnas dabar yra parlamentaras ir NSGK narys.

Marius Laurinavičius — Hudsono instituto Vašingtone analitikas, politologas, žurnalistas, o dabar ir Vilniaus politikos analizės instituto vyr. analitikas — yra pasakęs: jeigu valstybė neturi savo užsienio politikos „aiškinamosios schemos“, už ją tą schemą sukurs kiti. Ir paaiškins. Moksliškai tariant — indoktrinuos. Lietuviškai — praplaus smegenis.

Tokių viešųjų įstaigų pirmtakas buvo Geopolitinių studijų centras, įkurtas 2005 metais. Įkurtas, kaip skelbiasi pats centras, „aktyvių ir pilietiškai mąstančių Lietuvos žmonių iniciatyva“.

Aktyvus šio centro kuratorius — Andrius Tučkus. Jis yra ilgametis profesoriaus V. Landsbergio patarėjas. „Rusijos atgrasymo strategijos“ bendraautoris Vytautas Landsbergis yra pasakęs, kad jeigu tektų eiti į žvalgybą, pasirinktų Tučkų.

Geopolitinių studijų centras — vienas pirmųjų smegenų centru, kuris tyrė, analizavo geopolitinius procesus ir, žinoma, teikė savo ekspertines išvadas, rekomendacijas Lietuvos užsienio politikos formuotojams bei vykdytojams. Žinoma, ne už ačiū.

Paskelbta peticija Džordžą Sorošą pripažinti teroristu

Peticija, reikalaujanti JAV vyriausybės paskelbti amerikiečių finansininką George’ą Sorosą vietiniu teroristu, surinko per 190 000 parašų, daugiau nei reikalaujama 100 000 parašų, reikalingo D.Trumpo administracijai reaguoti, – rašo truthseries.net

87 metų ponas Sorosas yra Vengrijoje gimęs milijardierius ir verslininkas, plačiai žinomas kaip liberalių advokatų grupių ir organizacijų, tiek vidaus, tiek iniciatyvų užsienyje, finansuotojas. Jis palaikė D. Trumpo konkurentę per 2016 m. rinkimus, demokratų kandidatę Hillary Clinton, ir anksčiau apibūdino dabartinį prezidentą kaip „menininką ir būsimą diktatorių“.

BV inf.

 

 


Patiko? Pasidalinkite!