Patiko? Pasidalinkite!

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas paleido dujų priėmimo iš plūduriuojančios platformos terminalą “Maršalas Vasilevskis” Kaliningrade.

Reikėtų atsižvelgti į vieną įdomią detalę

“Maršalas Vasilevskis” toks pat kaip ir  Klaipėdoje esantis „Independence“ , „Marshal Vasilevskiy“  išdujinimo apimtis kiek didesnė. Dujų talpa tokia pat, 170 tūkst. kubinių metrų suskystintų dujų, o išdujinimo apimtis siekia 13,2 milijono kubinių metrų per dieną. „Independence“ – iki 11 mln. kubų.

Įdomiausia yra tai, kad toks Rusijai terminalas, pastatytas toje pačioje „Hyundai Heavy Industries Co. Ltd.“ kur buvo statytas ir “Independence“ Rusijai kainavo 295 mln. JAV dolerių, o Lietuvai 330 milijonų JAV dolerių

Kaliningrado sritis daugiau nebėra priklausoma nuo dujų tiekimo per Lietuvą po to, kai regione pradėjo veikti SGD terminalas, praneša RIA Novosti su nuoroda į “Gazprom” vadovo Aleksejaus Milerio pareiškimą.

Lietuvai tranzitas atneša apie 10 mln. eurų per metus. Lietuva yra pasirašiusi dujų tranzito sutartį iki 2025 m. Jeigu Kaliningradas atsisakytų tranzito, o kas yra labai tikėtina, jie tada turėtų mokėti tam tikrą dalį pagal sutarties įsipareigojimus.

“Dujų tiekimo sistema per dujotiekį Minskas–Vilnius–Kaunas–Kaliningradas yra visiškai atjungta, o dujų tiekimas į Kaliningrado sritį šiuo metu įgyvendinamas per jūrinį terminalą”, — sakė “Gazprom” vadovas Mileris.

Mileris teigė, kad terminalo metinis pajėgumas leis patenkinti dabartinius ir būsimus regiono dujų poreikius. Dujų priėmimo terminalas pastatytas Baltijos jūros pakrantėje. Todėl plūduriuojantis regazifikacijos įrenginys “Maršalas Vasilevskis”, skirtas suskystintoms gamtinėms dujoms priimti, transportuoti, saugoti ir regazifikuoti, galės tiekti SGD į terminalą.

Terminalas ir platforma leis regionui patenkinti gamtinių dujų paklausą — iki 3,7 mlrd. kubinių metrų per metus.Daroma prielaida, kad SGD terminalas bus prijungtas prie dujotiekio Kaliningrado požeminės dujų saugyklos rajone.

Parengta pagal Vesti, RIA Novosti, Sputniknews inf.


Patiko? Pasidalinkite!