Patiko? Pasidalinkite!

2019.11.13 Teismo posėdyje dėl „MG Baltic“ bylos  Eligijus Masiulis sakė, kad tuometinė prezidentė Dalia Grybauskaitė 2015 metais prašė jo, kad jis pasidomėtų koncerno vadovų, ar ji galėtų būti teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose

„2015 metų gruodžio 1 dieną kavinėje „Stebuklai“ šis pokalbis ne visas yra įrašytas – ar sąmoningai, ar nesąmoningai, spręskite patys. Tačiau pokalbio pradžioje buvo mano prašymas, kad prezidentė D. Grybauskaitė pageidauja, kad būtų teigiamiau nušviečiama koncerno valdomuose televizijos kanaluose.

Tokį prašymą aš iš ponios prezidentės buvau gavęs ir šitą prašymą perdaviau. Tai vardan bylos objektyvumo aš noriu, kad byloje atsidurtų visi duomenys.

Svarstykime ir vertinkime visus duomenis, kurie yra susiję su byla. Tai klausdamas šio klausimo, aš noriu parodyti, kad teisėsauga, pirmiausia, prokurorai, prieš nešdami bylą į teismą, sąmoningai dalį medžiagos, kuri yra susijusi su byla, teismui nepateikė“, – per teismo pertrauką sakė E. Masiulis.

Eligijus Masiulis teigė kad, Dalia Grybauskaitė turėtų būti liudytoja teisme

Prezidentė turėtų taip pat būti liudytoja teisme. „O ne teisėsauga prisidengiant išiminėti bylos epizodus, kurie dabar neparankūs valstybės vadovams . Aš nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios prašiau prokuroro, kad būtų į bylą įtraukti ir D. Grybauskaitės (tulpės) laiškai, kurie buvo paimti teisėsaugos. Bet, kuomet teisėsauga grąžino man kompiuterį, tų laiškų nebebuvo, jie buvo ištrinti, bet yra technologijos, ir aš sugebėjau tuos laiškus išsisaugoti“, – teigė Masiulis

Masiulio bandymas „išbristi sausam”

Eligijaus ėjimas labai logiškas ir paprastas. Jis kuo puikiausiai žino kas valdo prokuratūrą, teismus… . Turėdamas kompromatą, jis tiesiog viešai perspėja kas laukia bendrininkų, jeigu jie nepadės jam „išbristi” iš šio skandalo „sausam”.

Eligijus viešai paskalbė ir dar vieną žinią, kad Grybauskitės prašymas buvo ne vienas. Ar tai nėra šantažas? Masiulis greičiausiai visuomenei turi ką papasakoti, ne tik apie Grybauskaitę, bet ir apie kolegas „Landsbergistus”, kurie Masiulį paliko likimo valioje.

Masiulio šansai maži

Nors jeigu garsiai ir atvirai viską skelbs žiniasklaidai, o ši negaus iš „kontoros” nurodymų tylėti, šis skandalas gali sudrebinti politinio elito pamatus.

Arba Masiulis bus „pašalintas”, kaip grėsmę keliantis ir niekam nereikalingas „politinis lavonėlis”. Masiuli, būk atsargesnis!

Egidijus Paulauskas

 

 


Patiko? Pasidalinkite!