Patiko? Pasidalinkite!

JAV kariškiai pateko į Siriją per nelegalų patikrinimo pasienio punktą su Iraku ir sustojo naftos telkinių regione šiaurės rytuose, pranešė valstybinis televizijos kanalas „ Al-Ikhbariya“ .

JAV konvojų sudaro 22 armijos transporto priemonės ir du sunkvežimiai, judantys su naikintuvų priedanga iš oro.

Toks jausmas, kad Sirija niekam nepriklauso ir yra dalybų objektas, – kas pirmas užgrobs naftos telkinius tas ir “gaspadorius”

Apie 90 procentų Sirijos naftos gavybos yra sutelkta rytiniame Eufrato krante. Spalį JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė apie amerikiečių kariuomenės išvedimą iš teritorijų šiaurėje, tačiau netrukus paskelbė, kad dalis kariuomenės liks.

Anot jo, JAV tikslas yra „apsaugoti naftą“ nuo „Islamo valstybės“ kovotojų , nes ankstesnė naftos gavyba šioje srityje buvo pagrindinis jų pajamų šaltinis. Amerikos vadovas pažymėjo, kad „galbūt atėjo laikas kurdams persikelti į šį naftos regioną“, nes „jiems reikia pinigų“.

Pentagono atstovas Rat Hoffmanas taip pat teigė, kad pelnas iš Sirijos naftos atitenka kurdams, o ne amerikiečiams.

Savo ruožtu Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas mano, kad JAV nukreipia įplaukas iš naftos savo ištikimoms ginkluotoms grupuotėms paremti. Jis pabrėžė, kad tai trukdo išspręsti susidariusią situaciją. Be to, ministras pažymėjo, kad Vašingtonas siekia atskirti teritorijas rytiniame Eufrato upės krante ir daro viską, kas įmanoma, kad ten sukurtų sau palankią “valstybę”.

Svarbiausia, kad vis tai vyksta be suderinimo su Sirijos prezidentu.


Patiko? Pasidalinkite!