Patiko? Pasidalinkite!

Lietuvos užsienio reikalų ministerija, siekdama prisidėti prie tarptautinės bendruomenės pastangų sušvelninti besitęsiančios Rusijos agresijos Ukrainoje pasekmes ir padėti karo aukoms, skyrė 200 tūkstančių eurų Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus komiteto (TRKK) humanitarinei veiklai Ukrainoje.

Prasidėjus karui Ukrainoje, kuris sukėlė ir didelio masto humanitarinę krizę, TRKK ženkliai padidino savo buvimą šalyje. Jų pastangos pasiekti sunkiausiai prieinamas vietoves, padėti jų gyventojams, teikti paramą sveikatos priežiūros įstaigoms bei prisidėti prie kritinės infrastruktūros atstatymo yra ypač svarbios.

TRKK yra nepriklausoma ir neutrali humanitarinės pagalbos organizacija su būstine Ženevoje, Šveicarijoje, įsteigta 1863 metais ir turinti 1949 metais Ženevos konvencijose įteisintą įgaliojimą, globaliu mastu prižiūrėti tarptautinės humanitarinės teisės laikymąsi ir padėti ginkluotų konfliktų aukoms. TRKK yra svarbi Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio judėjimo, kurį sudaro nacionalinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijos ir taip pat Ženevoje įsikūrusios Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos, dalis.

P.S.

Gabrielius Landsbergis „tratina” mūsų visų Lietuvos žmonių pinigus (valdiškus), švaistydamas juos į kairę ir į dešinę. Kada milijonieriaus Gabrieliaus šeima parems Ukrainą asmeniškai – iš savųjų, švariai uždirbtų pinigėlių?

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!