Patiko? Pasidalinkite!

Ukrainoje ugniagesiai ir toliau kovoja su ugnimi Korogodskio, Kotovskio ir Denisovetskio miškų teritorijose. Pirmą kartą apie gaisrą pranešta balandžio pradžioje

Gaisrai Černobylio zonoje nekelia pavojaus Lietuvos gyventojų sveikatai, teigia Lietuvos radiacinės saugos centro ekspertai.

Miškų gaisrai Černobylyje prasidėjo balandžio pradžioje. Internete pasirodė informacija, kad būtent dėl šio gaisro pakilo radiacinis fonas. Ukrainos valstybinės ekstremalių situacijų tarnybos duomenimis, Kijevo ir jo apylinkių radiacinis fonas neviršija natūralių foninių verčių.

„RBC-Ukraine“ rašė, kad balandžio 4 d. Černobylio išskirtinėje zonoje kilo miško gaisras. Iš pradžių ugnis apėmė 20 hektarų miško, bet vėliau išplito iki beveik 100 hektarų.

Lietuvos radiacinės saugos centro specialistai patikino, kad nuolat stebi gaisrų situaciją Černobylio zonos miškuose. Anot centro, Lietuvos radiacijos fonas šiuo metu nepakitęs. Šalies gyventojai bus informuojami apie visus šio rodiklio pokyčius. Anot Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos, artimiausiomis dienomis vyraus pietų ir pietvakarių vėjai, todėl radiacija neturėtų patekti į Lietuvos teritoriją.

Antradienį Ukraina pranešė, kad prasidėjus lietui, gaisrą pavyko užgesinti.

SN inf.


Patiko? Pasidalinkite!