Patiko? Pasidalinkite!

Kaip pažymėjo Ursula von der Leyen, kai kurios ES šalys yra labiau priklausomos nuo Rusijos dujų „dėl savo geografinės padėties arba dėl suverenių energetikos sprendimų“.

MADRIDAS, rugpjūčio 1 d. Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen mano, kad turėtume pasiruošti blogiausiai situacijai dėl dujų tiekimo Europos Sąjungai. Atitinkamą nuomonę ji išreiškė pirmadienį publikuotame interviu Ispanijos laikraščiui El Mundo .

Privalome išlikti vieningi, nes už šią energetinę krizę atsakingi tik Maskvoje ir niekur kitur“, – argumentavo EK vadovas.– Atsižvelgiant į tai, kad Rusija jau iš dalies arba visiškai nutraukė dujų tiekimą 12 valstybių narių [ES], visi turime būti pasirengę blogiausiam“.

Von der Leyen pažymėjo, kad kai kurios ES šalys yra labiau priklausomos nuo Rusijos dujų „dėl savo geografinės padėties arba dėl suverenių energetikos sprendimų“. „Šios šalys dabar yra labiau pažeidžiamoje padėtyje“, – sakė ji ir pridūrė, kad „tiekimo problemos bet kurioje iš šių šalių yra šokas visai Europai“. „Mūsų ekonomikos yra glaudžiai tarpusavyje susijusios per bendrą rinką“, – pabrėžė EK vadovas.

„Dabar ES kreipiasi į patikimesnius energetikos partnerius, – sakė ji. – Jau pasiekėme rekordinius suskystintų gamtinių dujų tiekimo iš JAV kiekius ir didėjančius dujų kiekius iš Norvegijos, Persijos įlankos šalių, Alžyro ar Kaspijos jūros regione ir iš vis daugiau pasaulio šalių“. „Pirmąjį 2022 m. pusmetį ne iš Rusijos Federacijos dujotiekiais importavome papildomus 38 mlrd. kubinių metrų SGD ir dujų“, – paaiškino Von der Leyen. „Tai daugiau nei kompensuoja 28 mlrd. kubinių metrų dujų sumažėjimą tiekimas per Rusijos dujotiekį“.

EK vadovės teigimu, „Ispanija galėtų nukreipti SGD tiekimą į kitas [ES] valstybes nares, kad padėtų joms užtikrinti pakankamą dujų tiekimą, taip pat sustiprinti dujotiekį, jungiantį jį su Prancūzija, kad daugiau dujų būtų siunčiama tiesiogiai“.

ES Taryba antradienį patvirtino Europos Komisijos pasiūlytą planą nuo 2023 metų rugpjūčio 1 dienos iki kovo 31 dienos savanoriškai sumažinti ES dujų suvartojimą 15 proc. Jame taip pat numatyta galimybė pereiti prie antrojo privalomo vartojimo sumažinimo tais pačiais 15 proc. etapo, jei Europos Komisija manys, kad yra grėsmė nutraukti tiekimą, ir paskelbs „šalies pavojaus signalą“.


Patiko? Pasidalinkite!