Patiko? Pasidalinkite!

Turkija tikisi būti įtraukta į naikintuvų F-35 gamybos programą, kad sutiktų pritarti Suomijos ir Švedijos įstojimui į Šiaurės Atlanto aljansą (NATO). Tai antradienį pranešė „Bloomberg“, remdamasi šaltiniais.

Vašingtonas anksčiau pašalino Ankarą iš JAV penktosios kartos naikintuvų-bombonešių F-35 programos už tai, kad Turkija įsigyjo iš Rusijos priešlėktuvinių raketų sistemų S-400.

Ankara taip pat primygtinai reikalauja, kad visos naujos NATO kandidatės pripažintų jos susirūpinimą dėl kurdų kovotojų tiek Turkijoje, tiek už Sirijos ir Irako ribų. Turkija nori, kad Švedija ir Suomija viešai pasmerktų ne tik Kurdistano darbininkų partiją, bet ir su ja susijusias organizacijas, kol joms bus leista prisijungti prie bloko.

Be to, Ankara nori, kad Švedija ir Suomija panaikintų ginklų eksporto apribojimus, kuriuos jos įvedė kartu su keliomis kitomis ES narėmis po Turkijos karinių veiksmų Sirijoje 2019 metais.

Pirmadienį Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė, kad Ankara negali sutikti, kad Suomija ir Švedija prisijungtų prie NATO po to, kai abi šalys atsisakė vykdyti respublikos prašymą išduoti įtariamus teroristus, ypač PKK narius, kuriuos Ankara pripažino teroristine organizacija. Dar viena priežastimi, kodėl Turkija nepasirengusi palaikyti šių šalių stojimo į NATO, R. T. Erdoganas įvardijo gynybos pramonės produktų tiekimo apribojimų įvedimą. Prezidentas taip pat rekomendavo šių dviejų šalių delegacijoms nesivargti vykti į respubliką, kad įtikintų Ankarą sutikti su jų priėmimu į NATO.

BV inf.


Patiko? Pasidalinkite!