Patiko? Pasidalinkite!

Momentiniai džiaugsmai, momentinės emocijos, visokių rūšių priklausomybės užgožė tikrąsias vertybes. Kiekvienas atsakykite į klausimą, kame jūsų gyvenimo prasmė, kokie siekiai, norai ir ar tai nesikerta konfliktu su šalia esančių norais. Mes esam laisvi tiek, kiek sąmoningai suvokiama savo nelaisvę-nekenkti esančiam šalia. Ego turėti daugiau, kitų sąskaita ,tapo priimtina, toleruotina norma. Gaujos taisyklė -nužudyk silpnesnį, pasirodo galioja tik homo sapiens bendruomenėje, visur kitur tos pačios rūšies individai yra labiau socializuoti vienas kito atžvilgiu.

Elniai bendrom jėgom ginasi nuo vilkų, žirgai turi ypač stiprų bendruomeninį ryšį. Žmogus išskirtinė būtybė, kurio poelgių amplitudė nuo pasiaukojimo iki genocido, todėl būtent mus, žmones reikia itin kruopščiai stebėti, istorijos raida liudija, kad civilizacija nuolat ateina į tą patį akligatvį, susinaikinimo stadiją. Ką mes darome ne taip, kas mus verčia tapti savo gentainių žudikais, egoistais, iškrypėliais, kada būna peržengta lemtinga riba, kuomet paleista susinaikinimo laikas. Kur mes esam šiandien?

Ar Europa civilizacijos lopšys? Kieno lopšys vis tik yra europa ir kas tą lopšį linguoja. Ar pavyks rasti pusiausvyrą tarp gyvybės ir susinaikinimo?

Patogi ir tuo pačiu nebyli naikinanti pozicija-aš ne prie ko, neutralus…Neutralumas kas tai? Tai tuščia skaidrė ar veiksmo katalizatorius?

Kiek daug klausimų kyla pabandžius pradėti dialogą. Ar aš gyvenu teisingai, ar aš vertinu situaciją teisingai, kas tai yra teisybė ir ar yra teisybė, ar padėtį galima valdyti vadovaujantis socialinio teisingumo principu?

Šiandien mes negalime galvoti apie save, kaip atskirus individus, bendruomenę, tautą, šiandien reikia matyti bendrą civilizacijos kontekstą ir mūsų valstybės vietą tame. Kokią užduotį sau skiriame ? Išgyventi, žūt būt išgyventi ar išlikti aukštos moralės atsakingais žmonėmis? Atsakymas reikalaujantis atsakomybės suvokimo, kas iš mūsų gali prisiimti atsakomybę plačiąja prasme, kiek tauta, civilizacija turi tokių stiprių individų, kurie išvestų mus iš susinaikinimo labirinto?

Kam mums kapstytis taip giliai, ar ne paprasčiau gyventi vasarinio žiogo principu, šiandien gerai,0 rytoj tegu būna kas bus?

Žmogus gali būti visoks, didvyris arba tingus bejėgis, tai kuo vis tik būsim mes?


Patiko? Pasidalinkite!