Patiko? Pasidalinkite!

Pasak JTO atstovo, Rusija sugebėjo sušvelninti sankcijų poveikį dėka vidaus gamybos plėtros

Paaiškėjo, kad Europos Sąjungos nuostoliai, atsiradę dėl Maskvos maisto embargo, didesni už žalą, kurią patyria Rusija dėl ES sankcijų, interviu RIA Novosti sakė JTO (Jungtinių tautų Organizacija) specialusis pranešėjas vienašališkų prievartos priemonių neigiamo poveikio teisėms ir laisvėms Idrisas Džazairi.

„Europos Sąjungos požiūriu labai keista taikyti sankcijas, kurios kelia didesnę žalą Europos bendrovėms nei Rusijos įmonėms. Esu tikras, kad yra daugiau pagrįstų būdų, kaip įveikti esamus skirtumus — per diskusijas ir derybas”, — pabrėžia JTO pranešėjas.

Pasak jo, Rusija sugebėjo sušvelninti sankcijų poveikį plėtojant vidaus gamybą.

Praėjusią savaitę Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Gruško pažymėjo, kad europiečių nuostoliai dėl jų sankcijų Rusijai pasiekė šimto milijardų eurų.

Jis pabrėžė, kad europiečių sugebėjimas atlaikyti spaudimą, kylantį iš užsienio, gali tapti pagrindiniu apribojimų panaikinimo veiksniu. Kaip sakė Vladimiras Putinas, Rusija panaikins atsakomąsias priemones prieš Europos Sąjungą, kai tik Europa panaikins sankcijas.

Rusijos ir daugelio Vakarų šalių santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje, kur 2014 metais įvyko perversmas, ir dėl Krymo, kuris po referendumo tapo Rusijos regionu. Vakarų šalys apkaltino Maskvą įsikišimu į Ukrainos reikalus ir pradėjo taikyti sankcijas. Rusija ėmėsi atsakomųjų veiksmų, daug kartų atmesdavo visus kaltinimus ir pareiškė, kad kalbėti sankcijomis yra visiškai neproduktyvu.

Vis dėlto pastaruoju metu Vakaruose vis dažniau atsiranda nuomonių apie būtinybę panaikinti sankcijas prieš Maskvą. Į prekių, kurias draudžiama įvežti į Rusiją, sąrašą įeina mėsos ir pieno produktai, žuvis, daržovės, vaisiai ir riešutai.

Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

RIA Novosti inf.


Patiko? Pasidalinkite!